پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

صبا منصوری

تعداد سوال: ۴

گل شفلر ویژه

تعداد بازدید ۲۶۹

سلام و درودیک ماه و نیم پیش خونه جابجا کردم و اومدیم ی فضای پر نور تر الان چند وقتی هست دوتا گلدون شفلرا دارم یکیش گل بر کاش می‌ریزه یکیش برگاش قهوه ای میشه یعنی دوباره قارچ گرفته نگاه کردم شته سفید ندیدم روش ممنون میشم راهنمای کنید سپاس

۱۴۰۱-۰۷-۱۴ ۱۰:۴۸:۲۴

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا عکس گیاهتون رو ارسال میفرمایید؟

۱۴۰۱-۰۷-۱۴ ۱۱:۰۱:۰۴

صبا منصوری

توی واتساپ براتون فرستادم اینجا هر کاری میکنم عکسا نمیاد به دلیل سرعت پایین اینترنت

۱۴۰۱-۰۷-۱۴ ۱۶:۰۰:۰۸

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر لطفا به این شماره واتسپ ارسال کنید براتون بارگزاری کنم ۰۹۱۸۳۱۶۱۰۲۸

۱۴۰۱-۰۷-۱۴ ۲۳:۳۰:۰۲

کارشناس شماره ۲

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۷-۱۵ ۲۱:۲۶:۱۸

کارشناس شماره ۲

بله علائم بیماری قارچی هست در مرحله اول گیاهتون رو به محل پرنور اما با نور مستقیم قرار بدید و بعد سه نوبت قارچکش به فاصله ۹ روز سطح برگ اسپری کنید و به شکل آب آبیاری بدید بعد از اخرین نوبت سم پاشی لازمه ۱۰ روز به گیاهتون استراحت بدید و بعدش تقویت گیاه رو شروع کنید سه ماه یکبار اسید هیومیک بدید ماهی یکبار کودریشه زا و برگدهی به فاصله ۱۵ روز از هم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature کود برگ دهی کود تقویت ریشه قارچ کش (Fungicide) هورمون سیتوکینین
۱۴۰۱-۰۷-۱۵ ۲۱:۲۹:۴۳

صبا منصوری

سلام خسته نباشید من از ۲ماه پیش که خونه جابجا شدم گل هام دارن خراب میشن الان نخل سیکاسم که قبل این که جابجا بشم برگ جدید درآورد اما داره خشک میشه ۲تا از برگهای پایینشم کامل خشک شد کندم الان چیکارش کنم

۱۴۰۱-۰۷-۲۸ ۰۰:۴۷:۴۴

صبا منصوری

سلام خسته نباشید من از ۲ماه پیش که خونه جابجا شدم گل هام دارن خراب میشن الان نخل سیکاسم که قبل این که جابجا بشم برگ جدید درآورد اما داره خشک میشه ۲تا از برگهای پایینشم کامل خشک شد کندم الان چیکارش کنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۷-۲۸ ۰۰:۵۰:۵۴

صبا منصوری

۱۴۰۱-۰۷-۲۸ ۰۰:۵۳:۲۴

صبا منصوری

سلام وقت بخیر من ۲ماه پیش که خونموجابه جا کردم گلدونام دچار مشکل شدن الان نخل سیکاسم داره اول زرد میشه بعد خشک که ۲برگ تازه هنوز جابجا نشدیم درآورد ولی خشک شده بقیشم داره خشک میشه ۲تا برگ پایینش کلا خشک شد بریدم الان چیکار کنم مرسی از راهنماییتون

۱۴۰۱-۰۷-۲۸ ۰۰:۵۶:۴۲

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر نور دریافتی در منزل جدید کمترشده؟

۱۴۰۱-۰۷-۲۸ ۲۰:۳۷:۲۸

صبا منصوری

ببخشید میتونم بذارمش تو تراس می‌تونه رو به سرما میریم دوم بیاره

۱۴۰۱-۰۷-۲۸ ۲۲:۰۳:۵۷

کارشناس شماره ۲

ببینید اگر گیاه رو در تراس میگذارید باید دقت کنید شب هایی که هوا سرده حتما کاورش کنید با یک پلاستیک میتونید سطح گیاه رو کاور کنید و البته استفاده از اسید امینه و کوددهی منظم به بالا رفتن مقاومت گیاهتون کمک بالایی میکنه براتون لینک کودهای مورد نیاز و میزارم

کود مایع هیومیک اسید protect nature کود شیمیایی آمینه اسید هورمون سیتوکینین
۱۴۰۱-۰۷-۲۹ ۱۹:۵۴:۴۸

صبا منصوری

سپاس گزارم از راهنماییتون

۱۴۰۱-۰۷-۲۹ ۲۰:۱۸:۳۲

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم

۱۴۰۱-۰۷-۳۰ ۰۰:۴۳:۱۶

صبا منصوری

سلام خسته نباشید من گلدون های شفلرام به مدت ۳نه روز قارچ کش اسپری کردم و به صورت آبیاری هم قارچ کش زدم اما گلبرگاش بیشتر داره می‌ریزه با چه سمی سم پاشی کنم

۱۴۰۱-۰۸-۰۷ ۱۶:۰۷:۱۴

صبا منصوری

ببخشید من چه سمی به گلدونای شفلرام بزنم ریزش گلبرگاش زیاد شده با وجود قارچ کشی که بهشون زدم ممنون میشم جواب بدین

۱۴۰۱-۰۸-۰۸ ۱۲:۴۳:۴۲

صبا منصوری

سلام وقتتون بخیر من مجددا سوالمو تکرار کنم که شما گفتین قارچ کش به گلدونای شفلرام طول سه نه روز زدم و به صورت آبیاری و کود هیومیک اسید و آهن هم بهشون دادم اما ریزش گل برگها زیاد شدن لطفا کمکم کنید نگران گلدونام هستم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۸-۰۸ ۲۲:۵۴:۰۵

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر شما از چه سم قارچکشی استفاده کردید و چند نوبت سم پاشی انجام شده؟

۱۴۰۱-۰۸-۰۹ ۱۶:۳۰:۴۶

کارشناس شماره ۲

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۸-۱۰ ۱۶:۴۹:۵۰

کارشناس شماره ۲

براتون لینک قارچکش میزارم از این قارچکش یا قارچکش مانکوزب استفادن کنید دوبار به فاصله ۷ روز اسپری کنید و همزمان همراه آب ابیاری به خاک بدید

قارچ کش (Fungicide) قارچ کش پنکونازول
۱۴۰۱-۰۸-۱۰ ۱۶:۵۱:۳۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@