پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

الهام گل محمدی

تعداد سوال: ۷

سیاه شدن برگ انجیری ویژه

تعداد بازدید ۲۱۰

سلام وقت بخیر من یه گیاه برگ انجیری و شفلرا دارم تو گلخونم حدود ۴ ماه هست که تقریبا برگ جدید ندادن شفلرام به شدت برگ ریزی داره برگ انجیریم هم بعد از مدت ها یدونه میخواست گل بده ولی نصفش سیاه شده

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۷-۱۴ ۱۵:۲۸:۰۶

الهام گل محمدی

شفلرام و برگ انجیریم کنار هم و تو یه خاک هستن حدود ۱/۵ سال از کاشتشون میگذره و تا حالا خاک جدید اضافه نکردم کود ها رو به موقع میدم به نظرم تهویه هم مناسب هست چون مابقی گیاه هام در همون محیط خوب هستن شفلرام هم برگ هاش مدام مثل عکسی که ارسال کردم میشه و میریزه

۱۴۰۱-۰۷-۱۴ ۱۵:۳۱:۵۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر. منظورتون اینه که هر دو گیاه را در یک گلدان کاشته شده اند ؟ از چه کودهایی و با چه فاصله زمانی استفاده کردید ؟ محیط گیاهان از نظر نور چه وضعیتی داره؟

۱۴۰۱-۰۷-۱۵ ۰۵:۵۳:۲۵

الهام گل محمدی

بله هر دو در یک خاک هستن الان حدود یکسال و نیم هست به همین صورت هست و خیلی خوب رسد میکردن در حدی که مجبور بودم گاهی به دلیل رسد زیاد هرس کنم کیفیت نور خیلی خوبه از سقف میگیره و مثل قبل هست کود هیومیک اسید هر دو ماه یکبار کود کامل گیاه ماهی یکبار کود اهن هر دو ماه یکبار کود ریشه زایی کوریدانت هر دو ماه یکبار کود میکرو هر دو ماه یکبار قارچ کش ماهی یکبار

۱۴۰۱-۰۷-۱۵ ۰۹:۰۹:۲۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

کوددهی بیش از اندازه انجام شده . کوددهی باید با توجه به نیاز گیاه انجام بشه . همانطور که گیاه از کمبود مواد غذایی دچار مشکل میشه ، کوددهی زیاد هم میتونه گیاه رو در طی زمان دچار مشکل کنه ، با توجه به اینکه با تغییر فصل ، رشد گیاه به مرور کم و کند میشود بهتره کوددهی را متوقف کنید و آبیاری را زمانی که خاک نسبتا خشک هستش انجام بدید . نیاز نوری شرایط محیط نگهداری ، برگ انجیری و شفلرا با هم متفاوت است . ممکنه این دو گیاه مدتی در کنار هم ، بدون مشکل رشد کنند اما به مرور با توجه به نیازهای متفاوتی که دارند دچار مشکل میشوند . برگ انجیری نسبت به شفلرا به رطوبت بیشتری نیاز داره و شفلرا نسبت به برگ انجیری به نور بیشتری نیاز داره ، برگ انجیری به مواد غذایی کمتری نسبت به شفلرا نیاز داره پس کاشت این دو گیاه در یک گلدان میتونه به مرور به هر دو گیاه اسیب بزنه . بهتره دو گیاه در دو گلدان جداگانه کاشته شوند . خاک برگ انجیری سبکتر و خاک شفلرا باید بافت متوسطی داشته باشه .

۱۴۰۱-۰۷-۱۶ ۱۶:۰۸:۲۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@