پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ساحل حاجی خانی

تعداد سوال: ۱

لکه های قهوه ی پراکنده و تکه ای لیراتا. ویژه

تعداد بازدید ۲۴۵

سلام وقت بخیر. من ۱۰ روز هست که لیراتا خریدم.۲ بار به فاصله ی ۱ هفته بهش اب دادم. یک بار هم برای تمیز شدن برگ ها با شیر روی برگ هاشو تمیز کردم. امروز حس کردم گیاه یکم برگاش افتاده شده. بعد از اب دهی برگ ها به سمت بالا رفتند و حال گیاه خوب شد ولی یک دفه لکه های قهوه ای تیکه و پراکنده توی سطح گیاه دیدم. خیلی نکرانم. باید چی کار کنم؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۷-۱۵ ۰۱:۲۰:۵۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر . برای تامین رطوبت از چه روشی استفاده کردید ؟ آیا بین دو آبیاری خاک خشک شده بود ؟

۱۴۰۱-۰۷-۱۵ ۰۵:۵۰:۴۷

ساحل حاجی خانی

نمیدونم راستش،من وقتی دیدم برگا بی حال شدن فهمیدم اب میخواد. ولی از دیشب به محض آب دادن هی داره بدتر میشه??از اب اکواریوم هم بهشون دادم.الانم از دیشی که عکس گذاشتم یهو یه تعداد زیادی از برگاش کلا قهوه ای و خشک شد.????

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۷-۱۵ ۱۲:۰۹:۴۷

ساحل حاجی خانی

بیشتر از ۳۰ ساعت از ارسال سوال من میگذره و هیچکس پاسخگو نیست من باید چی کار کنم.

۱۴۰۱-۰۷-۱۶ ۱۴:۳۴:۲۱

کارشناس شماره ۱

با توجه به مشکلات نت ، کمی پاسخگویی دچار مشکل شده لطفا صبور باشید . اب اکواریوم برای گیاه مناسب نیست . لطفا گیاه رو از خاک خارج کرده و وضعیت زهکش ته گلدان و ریشه ها رو بررسی کنید . برگهای آسیب دیده را جدا کنید و گیاه را در گلدانی با خاک تازه بکارید . اولین آبیاری را با قارچ کش انجام بدید . گیاه در معرض وسایل سرمایشی یا گرمایشی و سیستم صوتی تصویری قرار نداشته باشه . گلدان باید در محیطی با تهویه و نور خوب قرار داشته باشه و برای تامین رطوبتش از روش جزیره استفاده کنید. آبیاری را در زمانی که خاک نسبتا خشکه انجام بدید و گیاه را سیرآب کنید. با شروع فصل سرما ابیاری را به مرور کمتر کنید . سه هفته بعد از کاشت در گلدان جدید ، یکبار گیاه را با هیومیک اسید آبیاری کنید . اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۱-۰۷-۱۶ ۱۶:۱۳:۵۸

ساحل حاجی خانی

ممنونم. اخه همیشه به من میگن اب اکواریوم بهترین اب برای ابدهی هست هم بخاطر بدون کلر بودنش هم کود طبیعی که داخلشه. و هیچکدوم از گیاهام به مشکلی نخوردن با ابیاری اب اکواریوم.راجع به این گیاه اینطور هست؟یا کلا نباید از اب اکواریوم استفاده کرد.و‌سوال دیگه اینکه من الان اگر برگ های قهوه ای و سوخته شده رو قیچی کنم. دوباره این قسمت های پایینی گیاه یا کلا گیاه توی قسمت های اسیب دیده دوباره برگ میده؟ ومیشه بهم بگین دلیل این اتفاقی که برای گیاهم فقط در عرض چند ساعت افتاد چی هست؟و سوال دیگه اینکه پاک کردن برگ ها با شیر باعثش نشده؟برای روی برگ های نیاز به اسپری قارچ کش نیست؟و اینکه این گیاه نیاز به غبار پاشی هم داره؟من توی تهران هستم.

۱۴۰۱-۰۷-۱۷ ۰۳:۰۶:۵۲

کارشناس شماره ۱

علت ایجاد شدن این لکه ها پاک کردن برگها باشیر هستش . برای تمیز کردن برگ گیاهان باید از اب ساده استفاده کنید و بهتره گاهی اوقات گیاه را حمام کنید یعنی کاملا گیاه را با اب بشورید البته اینکار باید در شرایطی خاص انجام بشه مثلا آب گرم یا خیلی سرد نباشه و گیاه در زمان حمام ، در معرض نور زیاد یا دمای بالا قرار نداشته باشه . اب اکواریم استفاده نشود . وقتی برگهای آسیب دیده را جدا میکنید گاهی اوقات ممکنه اون قسمت دوباره برگ بزنه ، اما زمانی که گیاه سربرداری میشه ، قطعا برگها و جوانه ی جدید رشد کرده و گیاه چند ساقه میشه ، البته اینکار باید در فصل رشد انجام بشه . دلیل اینکه این اتفاق در عرض چند ساعت افتاد میتونه فعل و انفعالاتی باشه که شیر با دما یا نور محیط ایجاد کرده و باعث آسیب دیدن برگها شده ، برای قارچ کشی بهتره از قارچ کشهای سیستمیک بصورت آبیاری استفاده کنید موثر تر هستش . و برای رطوبترسانی بهتره از روش جزیره استفاده کنید که گیاه کمتر در معرض بیماری قارچی قرار بگیره .

۱۴۰۱-۰۷-۱۷ ۰۵:۳۵:۴۲

ساحل حاجی خانی

ممنون از شما.پس فقط یکبار ابدهی قارچ کش بزنم یک بار هک بعد از سه هفته؟دیگه کافیه؟و اینکه شما یک قارچ کش محلول دراب به نن معرفس کردین یک قارچ کش اسپری ای…من هردوش رو استفاده کنم یا یکیش کافیه.و اینکه من دو محصول با اسمی که شما گفتین دارم. ولی از برند دیگه. عکسش رو‌کذاشتم. مشکلی نداره از اونها استفاده کنم ؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۷-۱۸ ۱۱:۴۷:۱۹

کارشناس شماره ۱

از یک نوع قارچ کش استفاده کنید کافی هستش .بهتره محلول در آب استفاده بشه . سمپاشی را در داخل منزل و در معرض نور زیاد انجام ندید. از همونایی که دارید استفاده کنید .

۱۴۰۱-۰۷-۲۲ ۰۰:۱۰:۰۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@