پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فرید صفوی

تعداد سوال: ۱۶

لکه های قهوه ای بر روی شفلرا ویژه

تعداد بازدید ۳۰۶

سلام. من گیاه شفلرا ابلقی دارم و حدود یک سال و نیم هست که دارمش. مدتی هست حدودا ۷ تا ۸ ماه پیش بر روی برگ های تازه روییده سر شاخه ها لکه های قهوه ای رنگی پیدا میشه و بعد البته لکه های قهوه ای به مرور جذب میشه، گاهی جونه های سرشاخه در بدو رویش حالت سوختگی پیدا می کنه و خشک میشه و می افته، برگ های پایین شاخه حالت مسطح و شادابی رو از دست دادند.بعضا چروکیده، بعضا ۵ برگ حالت زاویه دار پیدا می کنه. کم رنگی برگ ها و اخیرا متوجه شدم دو پر از برگ ریزش داشته.آبیاری دقیق و با چک کردن خاک صورت می گیره.نور عموما لامپ پرورش گیاه هست از بدو خرید و کود دهی هر ماه ۳ بیست میدم.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۷-۱۷ ۱۴:۰۸:۵۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . آیا روی برگها اب اسپری میکنید و اینکه ایا زمانی که به گیاه کود میدید در زیر نور مصنوعی اینکارو انجام میدید ؟

۱۴۰۱-۰۷-۱۸ ۰۵:۱۷:۵۲

فرید صفوی

بله. غبار پاشی هر روز انجام میدم و بیشتر اطراف گیاه غبار پاشی می کنم . در روز حدود ۸ تا ۱۰ ساعت نور مصنوعی می گیرند و کوددهی هر ماه به صورت آبیاری با سه بیست انجام میشه و البته زیر نور چراغ. به خاطر کندی نت نتونستم عکس اپلود کنم ، اغلب برگ های جدید روییده در این چند ماه غیر نرمال ،چروکیده و کم رنگ هستند

۱۴۰۱-۰۷-۱۸ ۱۱:۳۰:۱۰

فرید صفوی

نمونه برگ های غیر نرمال و کم رنگ

۱۴۰۱-۰۷-۱۸ ۱۲:۲۷:۵۵

فرید صفوی

نمونه برگ های غیر نرمال

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۷-۱۸ ۲۱:۴۱:۵۶

کارشناس شماره ۱

کوددهی را متوقف کنید . غبارپاشی و آبیاری را زمانی که لامپ خاموش است انجام بدید . اگر برگها حالت پیچش دارند بهتره یکبار گیاه را با سم کنفیدور آبیاری کنید سمپاشی را در داخل منزل و در معرض نور زیاد انجام ندید. اگر برگها حالت پیچیدگی و چروک ندارند نیازی به سمپاشی نیست .

۱۴۰۱-۰۷-۲۲ ۰۰:۰۲:۳۰

فرید صفوی

سپاسگزارم

۱۴۰۱-۰۷-۲۶ ۱۱:۲۸:۲۸

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۱-۰۷-۲۶ ۱۵:۵۵:۵۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@