پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

منا کاظمی

تعداد سوال: ۱

زرد شدن بونسای ویژه

تعداد بازدید ۲۷۳

سلام .وقت به خیر.من یک گیاه بنسای دارم حدودا ۴ ساله که در منزل ماست.تا الان هیچ مشکلی نداشت.هر ۶ ماه مقداری از خاک رو گلدان رو با خاک جدید و کود دار تعویض می کنم.با نور و آب ثابت.ولی الان حدود دو سه هفته هست که برگ های گلدان زرد میشن و می افتند.آیا احتیاج به تعویض گلدان هست ؟اگر بله چه زمانی مناسب هست برای تعویض؟؟

۱۴۰۱-۰۷-۲۷ ۰۸:۰۱:۰۵

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر پشت برگ ها برجستگی یاحالت چسبناکی مشاهده میکنید؟ و بهتره عکس گیاهتون رو ارسال بفرمایید

۱۴۰۱-۰۷-۲۷ ۱۸:۳۳:۵۹

منا کاظمی

خیر هیچ مشکلی نیست

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۷-۲۷ ۱۸:۳۷:۵۹

منا کاظمی

۱۴۰۱-۰۷-۲۷ ۱۸:۴۰:۳۵

منا کاظمی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۷-۲۸ ۰۷:۰۳:۰۳

کارشناس شماره ۲

به تازگی کودخاصی مصرف نکردید؟ و از زمان تعویض گلدون چندسال میگذره؟

۱۴۰۱-۰۷-۲۸ ۲۰:۳۶:۲۸

منا کاظمی

خیر.کود مصرف نکردم.ما اصلا گلدان رو تعویض نکردیم.با همین گلدان خریداری شده.

۱۴۰۱-۰۷-۲۸ ۲۲:۴۶:۲۳

کارشناس شماره ۲

بله دقیقا کوچک شدن سایز گلدون نسبت به سایز ریشه و عدم کوددهی باعث زرد شدن برگ ها شده حتما گلدون رو با گلدونی با یک سایز بزرگتر جابجا کنید بعد از تعویض اولین ابیاری با قارچکش انجام بشه و یک هفته بعد کوددهی رو شروع کنید موارد مورد نیاز و براتون میزارم اسید هیومیک سه ماه یکبار کود پتاسیم بالا ماهی یکبار کود فسفر بالا 45 روز یکبار کود اسید امینه ماهی یکبار اسپری کنید و ماهی یکبار هورمون اسپری کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature کود برگ دهی کود تقویت ریشه کود بونسای قارچ کش (Fungicide) کود شیمیایی آمینه اسید هورمون سیتوکینین
۱۴۰۱-۰۷-۲۹ ۱۹:۵۲:۳۱

منا کاظمی

سپاسگزارم.

۱۴۰۱-۰۷-۲۹ ۲۰:۲۰:۱۵

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم

۱۴۰۱-۰۷-۳۰ ۰۰:۴۳:۲۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@