پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مرضیه

تعداد سوال: ۱

فیکوس لیراتا ویژه

تعداد بازدید ۱۲۸

سلام روزتون بخیر من یه گلدون فیکوس لیراتا دارم که مدت طولانی تو جایی بود که هیچ نوری نداشت وقتی آوردمش خونه سه تا برگ جدید داشت اما برگای قدیمی بی جون بود و بعضی برگاش یه قسمتهاییش خشک شده بود، چک که کردم دیدم که روش شپشک هست در فاصله دو سه روز برگای زیادیش ریخت و همه برگا حالت آویزون پیدا کرده گلم حدود 180 سانته ولی گلدونش کوچیکه و من شنیدم نباید تو این فصل گلدون عوض بشه حالا نمیدونم باید چیکار کنم لازمه که کوتاهش کنم یا گلدون عوض کنم چه کود یا دارویی استفاده کنم؟

۱۴۰۱-۰۷-۳۰ ۰۸:۴۲:۵۲

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر در حال حاضر هم شپشک سطح برگ و ساقه میبینید؟

۱۴۰۱-۰۷-۳۰ ۲۳:۱۶:۳۶

مرضیه

بله شپشک وجود داره هنوز با پنبه و صابون برداشتم و هروز چک میکنم با توجه به اینکه تقریبا همه برگها ریخته امکان داره که مجدد رو بدنه برگ در بیاد یا اینکه همونطور میمونه؟

۱۴۰۱-۰۸-۰۹ ۰۸:۴۳:۴۰

کارشناس شماره ۲

شپشک فقط با سم افتکش سیستمیک کنترل میشه گیاهتون رو قرنطینه کنید چون میتونه به بقیه گیاهان هم سرایت کنه و از سم کنفیدور دوبار به فاصله ۹ روز هم سطح گیاه اسپری کنید هم در آب ابیاری بدید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۱-۰۸-۰۹ ۱۶:۳۸:۵۲

مرضیه

ممنون بابت راهنماییتون به نظر شما با توجه به ریختن عمده برگهای وسط و اینکه گیاه دیگه زیباییش رو ااز دست داده قلمه بزنم؟ و اگر قلمه رو تایید میکنید شرایط نگهداری و مراقبت هم میفرمایید؟

۱۴۰۱-۰۸-۰۹ ۱۶:۴۶:۴۱

کارشناس شماره ۲

قلمه زنی فیکوس یکم مشکل هست قلمه زنی به شکل خواباندن هوایی میشه که برای دونستن مراحلش در سایت ما سرچ‌کنید با عکس توضیحاتشو‌داریم و اگر بخواین با برگ قلمه بزنید میشه برگ و با شاخه در آب بزارید تا ریشه بده و بعد به خاک مناسب انتقال بدید

۱۴۰۱-۰۸-۱۰ ۲۳:۲۲:۴۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@