پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

آرش

تعداد سوال: ۱

زرد شدن و ریزش برگ کراسولا خرفه‌ای ویژه

تعداد بازدید ۶۱۶

سلام من یه کراسولا خرفه ای تهیه کردم (بونسای هست) تقریبا یک ماه پیش مشکلی که پیدا کرده و از روز اول هم بود با شدت کمتر، ریزش برگ ها و زرد شدن برگ ها بود که اولا خیلی کم تر بود و الان شدید تر شده. اون اولا فک کردم به علت جابجایی و این چیزا شوکه شده که عادی هست و بعد یه مدت خوب میشه. اما این روال همچنان ادامه داره. برگ ها زرد و پژمرده میشن و بعد از چند روز می افتن. اما همچنان جوانه میزنه و برگ های جدید هم داره اما این روال رو ادامه داره. توی فروم های خارجی سرچ کردم گفتن شاید مشکل نور زیاد باشه من یه مقدار از پنچره دورترش کردم و فقط صبح ها یک ساعت شاید نور مستقیم بگیره. یه جا هم خوندم شاید آبش زیاده و خاکش زهکشی خوبی نداره که زهکشی گلدون خوبه و آب به سرعت خارج میشه.منم آبدهی رو کمتر کردم. جایی خوندم که شاید آلودگی Scale باشه چون یه سری ضایعاتی هم رو و زیر برگ ها هست بعضا (البته الان از هفته پیش کمتر شده این ضایعات روی گیاه) که عکسش رو میذارم که برای این هم گفته بودن یه غبارپاشی مختصری با الکل طبی کنیم برگ ها رو که این هم انجام دادم ولی خیلی تغییر مثبتی نکرد. حتی برگ هایی که مشکوک به آلودگی بودن هم یک بار کامل جدا کردم از درخت و سعی کردم صد عفونی کنم باقی برگ ها رو با الکل اما بازم این حالت زرد شدن و پژمرده شدن برگ ها تکرار شد. الان واقعا نمیدونم چیکار باید کنم و علت چی هست؟ احتمال میدم یه آلودگی خاص باشه که داره گیاه رو اذیت میکنه چون شرایط محیط فک کنم خوب باشه براش الان.

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۸-۰۲ ۱۵:۳۵:۳۹

آرش

عکسهای دیگه از گیاه میذارم که مشخص تر بشه شرایط

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۸-۰۲ ۱۵:۳۸:۴۷

آرش

این اون حالتی که بود سرچ کردم گفتم شاید scales باشه و کمی با الکل طبی غبارپاشی کردم از هفته پیش تکرار نشده دیگه اما بازم اون زرد شدن و پژمرده و سیاه شدن برگ ها داره اتفاق می افته هنوز (عکس کامنت قبلی جدید هست و مال همین امروزه)

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۸-۰۲ ۱۵:۴۵:۵۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر .گیاه در محیط داخل نگهداری میشه؟

۱۴۰۱-۰۸-۰۲ ۱۸:۴۵:۵۳

آرش

داخل نگه داری میشه ولی اگر از جهت تهویه میگین تهویه مناسب داره و پنجره هم بازه اکثر اوقات فعلا که هنوز سرد نشده خیلی هوا

۱۴۰۱-۰۸-۰۲ ۱۸:۵۳:۴۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

کلا کراسولا ها را نمیشه در محیط داخل نگهداری کرد این گیاهان در محیط داخل ( حتی با تهویه و نور عالی ) دچار مشکل میشن ، کراسولا ها گیاهان فضای باز هستند و باید حتما در محیط بیرونی نگهداری شوند . فقط در زمستان باید مراقب باشید و گیاه را از یخزدگی ، در اوقاتی که یخبندان است ، حفظ کنید . گیاه را به محیط بیرون و فعلا مکانی سایه منتقل کنید و آبیاری را زمانی که خاک خشکه انجام بدید . اگر داخل خاکش کوکوپیت و پرلیت داره باید خاکش رو تعویض کنید چون کوکوپیت ، برای این گیاه مناسب نیست . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم

۱۴۰۱-۰۸-۰۳ ۰۵:۵۵:۵۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@