پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مریم واحدی

تعداد سوال: ۱

پشه خاک گلدان ویژه

تعداد بازدید ۳۳۱

سلام وقتتون بخیر.من چندتا گلدان سانسوریا دارم و البته گلهای دیگر،دوماه پیش خاک همه گلدان هارو عوض کردم و حتی فروشنده یه خاک یا کود تقویتی هم داد مه به یه نسبتی باید با خاک قاطی میکردم و داخل گلدان میرختم،نمیدونم اون باعث شده یا چی،الان همه خونه پر شده از این پشه های ریز،دوتا از گلهام که نابود شدند،الان بقیه در معرضند،میشه راهنماییم کنید چکار کنم؟😭البته دوتا تقویتی هم دادن که باید با آب قاطی میکردم و گفتن هر هفته بدم به گلها،چندبار دادم ولی قطع کردم،احساس کردم گلها حالشون بدتر شد

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۸-۰۳ ۱۷:۳۲:۰۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر رطوبت زیاد و گرما باعث فعال شدن پشه ها شده اگه تعدادشون خیلی زیاده بهتره خاک تعویض بشه اما اگر تعدادشون کمه میت نید با سمپاشی و کنترل رطوبت پشه ها رو از بین ببیرید . سمپاشی را در داخل منزل و در معرض نور زیاد انجام ندید از سم دیازینون استفاده کنید . زیرگلدانی را همواره خشک نگه دارید و با توجه به پایان یافتن فصل رشد ، کوددهی را متوقف کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon)
۱۴۰۱-۰۸-۰۵ ۰۷:۴۱:۵۶

مریم واحدی

تعداد پشه ها رو بر چه معیاری میتونم بگم کمه یا زیاد؟یه گلدان که احساس میکردم نسبت به بقیه خیلی پشه داره،زیر گلدانیش که برداشتم یک عالمه لارو توش بود ولی مابقی کلدونا تک و توک در زیر گلدانی بودن،اون یک گلدان هاک را عوض کردم و متوجه شدم کاملا ریشه را از بین بردن،حالا شما نگاه کنید این گل سانسوریام را که مستقیم محدد داخل خاک بزارم یا داخل آب

۱۴۰۱-۰۸-۰۴ ۱۳:۴۹:۱۸

کارشناس شماره ۱

اگر تک و توک پشه داره با سمپاشی کنترل میشه اما اگر زیاد باشن باید خاک تعویض بشه . اونهایی که کاملا ریشه رو از دست دادن در اب ریشه دار کنید مراقب باشید زمانی که ریشه ها در آب یک الی دو سانت شدند گیاه رو دوباره به خاک منتقل کنید . اگر گیاه مقدار کمی ریشه داره نیازی نیست در اب قرار بگیره و میتونید مجددا در خاک بکارید .

۱۴۰۱-۰۸-۰۵ ۰۷:۴۵:۱۷

کارشناس شماره ۱

۱۴۰۱-۰۸-۰۶ ۱۷:۱۶:۳۲

مریم واحدی

سلام وقت بخیر میشه لطفا درباره نگهداری بابا آدم داخل خانه توضیح بدین در تهران؟و بهترین گلدون و خاک؟

۱۴۰۱-۰۸-۱۴ ۰۱:۴۰:۳۹

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر .بابا ادم جاینت یا همون سبز در داخل آپارتمان رشد و دوام ندارد چون به محیط بسیار بزرگ و نور بسیار زیاد در حد نورِ فضای بیرونی نیاز دارد اما بابا ادم تنه قرمز را میتوانید در داخل اپارتمان در کنار پنجره ی جنوبی نگهدارید به شرط اینکه پرده مانع عبور نور نباشه و گیاه فضای خالیِ کافی در اطراف خود داشته باشه و دور و اطرافش انبوه از وسایل و یا گیاهان دیگه نباشه ، آبیاری متوسط و در زمان خشکی خاک انجام بشه و خاکش باید بافتی نسبتا متوسط داشته باشه و سبک نباشه . اگر خاک غنی باشه نیاز چندانی به کوددهی نخواهد داشت .

۱۴۰۱-۰۸-۱۴ ۰۸:۵۲:۱۳

مریم واحدی

سلام وقتتون بخیر.من گل شفلرا از یه دوستی قلمه گرفتم الان ریشه زده مستقیم بزارم تو خاک؟چون یکبار گذاشتم تو خاک هرروز بیخال شد تا بعد دو هفته کاملا شل شد،ولی من مجدد گذاشتم تو آب الان سرحال ولی میترسم باز بکارم مجدد اون اتفاق بیفته،و اینکه هرچندروز آب بدم؟تو همون خاک سانسوریا اکیه؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۸-۱۸ ۱۰:۵۰:۰۱

مریم واحدی

سلام مجدد.من گل فیکوس تازه خریدم،فقط میخوام بدونم حالش خوبه،و فاصله با نورش خوبه؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۸-۱۹ ۲۱:۲۱:۰۳

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر . ریشه ی شفلرا نباید در اب زیادی رشد کنه ، برای همینه که با انتقال به خاک بیحال میشه ، همین کهنوک ریشه زد کافیه . و میتونید به خاک منتقل کنید . فیکوس باید در کنار پنجره ی نورگیر باشه و هرزمان خاکش خشک بود بهش اب بدید

۱۴۰۱-۰۸-۲۰ ۲۱:۴۵:۴۵

مریم واحدی

سلام وقت بخیر،ببخشید گل فیکوسی که چندروز پیش خریدم آوردم خونه دیدم الان یه برگش زرد شده،و بعضی از برگها هم کمرنگ ضده،میترسم اونا هم تغییر رنگ بدن و بیفتن،چکار کنم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۸-۲۳ ۱۱:۴۸:۲۴

کارشناس شماره ۱

ایا گیاه را در زمان خشکی خاک سیراب میکردید ؟

۱۴۰۱-۰۸-۲۳ ۱۳:۲۹:۳۴

مریم واحدی

چهار پنج روز پیش که آوردم کاملا خیس بود،امروز دیدم خشک آب دادم،مکانش هم که عکس گرفتم کجا گذاشته بودم

۱۴۰۱-۰۸-۲۳ ۱۴:۰۵:۴۱

مریم واحدی

لطفا اینم ببینید،نمیدونم طبیعی یانه،ساقه گل از پایین عین چوب ولی بالاش تنس سبز،الان عکس میدم ببینید،با توجه به اینکه چند روز خریدم،لطفا راهنماییم کنید چکار کنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۸-۲۳ ۲۲:۱۳:۰۷

کارشناس شماره ۱

چوبی شدن ساقه اگر همراه با پوک شدن باشه طبیعی نیست . کمی ساقه ی چوبی رو خراش بدید و ببینید ازش شیره خارج میشه؟

۱۴۰۱-۰۸-۲۵ ۰۸:۲۷:۰۹

مریم واحدی

بله شیره سفید هارج شد.الان دو تا برگ از پایین زرد شدن.چقدر خاک خشک بشه آب بدم؟

۱۴۰۱-۰۸-۲۷ ۱۱:۱۸:۰۹

مریم واحدی

الان که خواستم جزیره درست کنم دیدم در زیر گلدانی دوتا کرم سفید تقریبا یکسانت وجود داره،خاک گلدان در این فصل درسته عوض کنم یا اینکه بهتره آفت کش بزنم؟با توجه به اینکه من یک عفتست این گیاه را آوردم ولی سه تا برگ از پایین زرد شدند و ریختن

۱۴۰۱-۰۸-۲۷ ۱۹:۵۵:۱۰

کارشناس شماره ۱

کرم سفید اگه درشت باشه کرم ریشه خوار هستش و باید خاک رو تعویض کنید . هر زمان یک سوم خاک خشک بود بهش اب بدید

۱۴۰۱-۰۸-۳۰ ۱۳:۱۰:۲۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@