پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سارا موحدی

تعداد سوال: ۴

سوختگی گیاه سرخس ویژه

تعداد بازدید ۵۵۴

سلام . چند ماه پیش گیاه سرخس خریدم. حالش خوب بود و خیلی سرحال بود. الان حدود یک ماهی میشه برگهاش دچار سوختگی میشه. تو آب دادن خیلی مراقبم که آب به برگها نخوره. یک یا دو روز درمیون آب میدم و هر سه هفته یکبار کود سه بیست. براش جزیره هم درست کردم. یکبار برگهای آسیب دیده رو هرس کردم ولی باز هم برگهای جدید این مشکل و پیدا کردن. دیگه گلدونم کچل شده.علتش چیه؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۶-۲۱ ۱۵:۰۰:۴۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتون بخیر .معمولا سیاه شدن برگها به آبیاری و بافت خاک و تهویه و دما ارتباط دارد. سرخس گیاهی است که خنکی را بیشتر از گرما دوست دارد .بهتر ه مدتی گدان را در مکان خنکتری قرار داده و آبیاری را زمانی که خاک گلدان کمی خشک بود انجام بدید .فعلا کوددهی را قطع کنید .اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۰۶-۲۱ ۱۶:۱۰:۱۶

سارا موحدی

تشکر. به نظرتون نیازه برگهای خشک شده رو بازم هرس کنم؟ و اینکه جای خنک ، یعنی کنار پنجره نذارم؟ میتونم جایی بذارم که باد کولر بهش بخوره؟

۱۳۹۹-۰۶-۲۲ ۱۱:۵۸:۵۶

کارشناس شماره ۱

بله بهتره کمی از پنجره دور باشه .جاش خنک باشه اما مستقیما روبروی کولر نباشه .سرخس گیاهی سایه دوسته بنابراین نیازی نیست حتما کنار پنجره باشه .اگر سوالی دارید در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۰۶-۲۲ ۱۲:۰۲:۴۳

سارا موحدی

تشکر از پاسختون

۱۳۹۹-۰۶-۲۲ ۱۲:۰۵:۱۵

کارشناس شماره ۱

سپاس موفق باشید .

۱۳۹۹-۰۶-۲۲ ۲۳:۳۱:۳۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@