پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سمیه قنبری

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگ پوتوس ویژه

تعداد بازدید ۲۶۱

یک گل پوتوس دومتری خریدم نمی‌دونم موقع تعویض گلدان بهش صدمه زدن یا مشکل دیگه ای داره گلدانش فایبرگلاسه و هفته ای یکبار آبی که گذاشتم بمونه و آب تصفیه هم دارم میدم و دو بار در هفته غبارپاشی میکنم قارچ کش و کود سه بیست هم دادم ولی نمی‌دونم چرا برگاش زرد میشن از پایین بخصوص یکی از ساقه هاش از پایین تک تک داره زرد میشه نور دارم و هوای آزاد هم روزی چند ساعت داره ولی نگرانم نکنه خراب بشه چون هم هزینه کردم و هم خیلی دوسش دارم از پایین هم خالی بشه شمایل خوبی نداره ممنون میشم راهنماییم کنید

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۸-۱۰ ۲۳:۵۵:۲۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر . معمولا علت زردی برگها به اینصورت بعلت مشکلات آبیاری و دمای محیط هستش . اما تعویض گلدان و جابجایی هم بی تاثیر نمیتونه باشه گلدان را در محیطی با دمای یکنواخت حدود ۲۵ درجه قرار بدید . قیم خزه ای را همواره مرطوب نگه دارید اما برای آبیاری گلدان ، اجازه بدید خاک نسبتا خشک بشه و بعد آبیاری رو انجام بدید و به اندازه ای آب در گلدان بریزید که به ریشه اب به اندازه ی کافی برسه .برگهای زرد را جدا کنید . از کوددهی خودداری کنید .

۱۴۰۱-۰۸-۱۱ ۰۴:۰۸:۳۲

سمیه قنبری

قیم‌ را هفته ای دوبار غبار پاشی کنم کافیه یا نه

۱۴۰۱-۰۸-۱۱ ۰۸:۳۰:۴۹

سمیه قنبری

الان دقیقا برگ بالایی این برگ زرد در حال زرد شدنه مشکلی که نداره میترسم تک به تک بالا بره و خشک بشه باز هم ممنونم

۱۴۰۱-۰۸-۱۱ ۰۸:۳۲:۲۴

سمیه قنبری

ببخشید آب تصفیه بدم یا آب شهری که گذاشتم مونده

۱۴۰۱-۰۸-۱۱ ۰۸:۵۸:۵۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سعی کنید محیط نگهداری تهویه ی خوبی داشته باشه و زیاد گرم نباشه پتوس در اثر کم ابی و یا تشنه بودن در محیط گرم و یا اسیب های ریشه و زهکشی نامناسب ، دچار زردی برگها میشه . محیطش رو کمی خنک کنید . اجازه ندید قیم خزه ای زیاد خشک بمونه باید همواره رطوبت ملایم داشته باشه . برای رطوبترسانی ، زمان ، تعیین نکنید ، هر موقع قیم نسبتا خشک بود مرطوبش کنید .

۱۴۰۱-۰۸-۱۴ ۰۸:۴۷:۱۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@