پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ونوس صادقی

تعداد سوال: ۱

لکه قهوه ای و خشک شدن سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۳۵۶

سلام. من این سانسکریا ابلق رو ۳ هفته پیش خریداری کردم. کنار مبل روی زمین گذاشتمش و نور طبیعی تقریبا نداره ولی مهتابی براش روشن میزارم بعد از ۲ هفته هم یه پارچ اب بهش دادم و تقریبا نصف بیشترش از زیر گلدون بیرون اومد حس میکنم خاکش اصلا اب نگه نمیداره حالا امروز یه کرم سیاه زیر گلدون دیدم و یکی از برگهاش داره خشک میشه و دو تا لکه قهوه ای بزرگ روش دراومده و خال های قهوه ای ریز هم روی بعضی برگ هاش دیده میشه. برگ هاش هم از حالت آبدار به یه حالت خشکی در اومدن و نازک شدن

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۸-۱۲ ۱۶:۳۲:۰۸

ونوس صادقی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۸-۱۲ ۱۶:۴۲:۱۰

ونوس صادقی

۱۴۰۱-۰۸-۱۲ ۱۶:۴۲:۳۴

ونوس صادقی

۱۴۰۱-۰۸-۱۲ ۱۶:۴۳:۳۲

ونوس صادقی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۸-۱۲ ۱۶:۴۴:۰۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . گیاهتون به قارچ مبتلا شده . برگ آلوده را جدا کنید . گلدان را در محیطی با تهویه ی بهتر قرار بدید سعی کنید در اطراف گلدان فضای خالی به اندازه ی کافی وجود داشته باشه . یکبار گیاه را با قارچ کش سیستمیک ابیاری کنید البته زمانیکه خاک گلدان خشکه و زمان ابیاری گیاه فرا رسیده باشه .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۱-۰۸-۱۴ ۰۷:۵۳:۵۲

ونوس صادقی

ممنون منظورتون از آبیاری با قارچکش چی هست؟چون این قارچ کشی که معرفی کردید در دستورالعملش نوشته شده که باید اسپری بشه.مگه بر روی برگها نباید اسپری بشه؟من هیچ تجربه ای ندارم میشه بیشتر طرز استفاده از قارچکش رو توضیح بدین؟ و اینکه تازگیا دیدم چند تا حشره هم در اطراف گلدان پرواز میکنن آیا حشره ها هم با همین قارچ کش از بین میرن؟ اگه گلدان را در راه پله بگذارم که تهویه و نور خوبی داره ولی در زمستان سرد هست مشکلی پیش نمیاد؟

۱۴۰۱-۰۸-۱۴ ۱۳:۳۱:۴۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

منطور از آبیاری با قارچ کش اینه که از قارچ کش سیستمیک استفاده کنید و اونرو تو اب حد کنید و پای گیاه بریزید از همکاران بخواین که براتون قارچ کش سیستمیک ارسال کنند . برای از بین بردن حشرات باید از سموم حشره کش که لینکش رو براتون میزارم استفاده کنید . رطوبت رو کمتر کنید . سرما ی زیاد ، باعث شل شدن برگها و تشدید بیماری میشه . بهتره گلدان در جایی با تهویه و نور خوب و کمی خنک قرار داشته باشه .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon) سم مالاتیون (Malathion) سم حشره کش
۱۴۰۱-۰۸-۱۵ ۲۳:۱۱:۱۳

ونوس صادقی

سلام همانطور که فرمودین گیاه رو ۳ مرتبه به فاصله ۷ روز یکبار، با قارچکش سیستمیک آبیاری کردم ولی گیاه بدتر شده عکس هم میفرستم. من وقتی تازه گیاه رو خریده بودم زیر گیاه یه کرم سیاه دیدم که فکر کنم هزار پا بود البته مرده بود.ممکنه داخل خاک هزارپا وجود داره و گیاه به این دلیل خراب شده؟

۱۴۰۱-۰۹-۰۷ ۱۳:۲۲:۲۶

ونوس صادقی

سلام همانطور که فرمودین گیاه رو ۳ مرتبه به فاصله ۷ روز یکبار، با قارچکش سیستمیک آبیاری کردم ولی گیاه بدتر شده عکس هم میفرستم. من وقتی تازه گیاه رو خریده بودم زیر گیاه یه کرم سیاه دیدم که فکر کنم هزار پا بود البته مرده بود.ممکنه داخل خاک هزارپا وجود داره و گیاه به این دلیل خراب شده؟

۱۴۰۱-۰۹-۰۷ ۱۳:۲۵:۴۱

ونوس صادقی

۱۴۰۱-۰۹-۰۷ ۱۳:۲۹:۳۲

ونوس صادقی

۱۴۰۱-۰۹-۰۷ ۱۳:۳۱:۴۴

ونوس صادقی

۱۴۰۱-۰۹-۰۷ ۱۳:۴۳:۵۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@