پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۱

بونسای جنسینگ ویژه

تعداد بازدید ۲۲۳

سلام وقتتون بخیر. چند وقتیه گیاه بونسای رو دارم یه مدت ریزش و قهوه ای شدن برگ هارو داشت و کود و سم و اینها رو استفاده کردم اما برگ هاش شروع به ریزش کرده مجددا . و یه حالتی شبیه به شته روی برگ ها و تنه اش ظاهر شده چیکار باید بکنم ؟؟

۱۴۰۱-۰۸-۱۲ ۱۹:۴۹:۰۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .لطفا تصویر گیاه رو ارسال کنید. و بفرمایید که گیاه از نظر نور در چه محیطی قرار داره و نحوه ی ابیاری به چه صورته ؟ ایا برگها حالت براق و چسبندگی هم دارند ؟

۱۴۰۱-۰۸-۱۴ ۰۸:۴۳:۵۹

کاربر

توی محیط حال پذیرایی خونه اس و نور آفتاب و اینها نداره و شب ها نور مهتابی داره فقط . آبیاری هم یا به صورت جزیره میباشد یا هر هفته ای یکبار توی زمستون . یه بار ک ضد قارچ ب ‌‌‌‌‌گیاه زدم لکه های سفید ک‌مربوط ب ضد قارچ بود روی برگ ها موند اما الان اون برگ هایی ک خدمتتون گفتم حالت شته طور داره بله چسبنده هست که دو یا سه تا برگش هشت . حالا نمیدونم‌چیکار کنم برگ هاش داره میریزه و خیلی از این موضوع ناراحتم

۱۴۰۱-۰۸-۱۴ ۱۸:۱۴:۵۴

کاربر

توی محیط حال پذیرایی خونه اس و نور آفتاب و اینها نداره و شب ها نور مهتابی داره فقط . آبیاری هم یا به صورت جزیره میباشد یا هر هفته ای یکبار توی زمستون . یه بار ک ضد قارچ ب ‌‌‌‌‌گیاه زدم لکه های سفید ک‌مربوط ب ضد قارچ بود روی برگ ها موند اما الان اون برگ هایی ک خدمتتون گفتم حالت شته طور داره بله چسبنده هست که دو یا سه تا برگش هشت . حالا نمیدونم‌چیکار کنم برگ هاش داره میریزه و خیلی از این موضوع ناراحتم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۸-۱۴ ۱۸:۱۶:۲۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

گیاه را با سم حشره کش سمپاشی کنید ، سمپاشی را در داخل منزل و در معرض نور زیاد انجام ندید. بعد به گیاه نور کافی برسونید لامپ مهتابی براش کافی نیست . آبیاری را در زمان خشکی خاک انجام بدید. لینک سم رو براتون میزارم . اگر با یکبار سمپاشی باز هم افت را مشاهده کردید ، دو هفته بعد سمپاشی را تکرار کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon) سم مالاتیون (Malathion) سم حشره کش حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور) حشره کش مالاتیون Malathion حشره کش دیازینون Diazinon
۱۴۰۱-۰۸-۱۵ ۲۳:۱۶:۵۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@