پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

پروانه خردی

تعداد سوال: ۱

زرد شدن و ریختن برگ ویژه

تعداد بازدید ۲۳۶

سلام وقت بخیر شفلرای من حدود سه ساله دارمش ولی الان از اول پاییز شروع کرد به زرد شدن و ریختن برگ های جوان و قدیمی آبیاریشم مثل همیشه بوده و زیاده روی نکردم نمیدونم چیکار کنم میشه بگید بهم چیکار کنم تا کامل برگهاش نریخته

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۸-۱۵ ۲۲:۳۵:۱۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر با توجه به تغییر فصل و نوسان دما ، ممکنه گیاه دچار شوک شده باشه اما گاهی اوقات متراکم شدن بیش از حد خاک و یا بسته شدن زهکش و یا وجود افت و بیماری قارچی هم میتونه گیاه رو دچار ریزش برگ کنه .ایا در زیر و روی برگها اثری از وجود افت یا لکه ی غیر طبیعی ، مشاهده میکنید ؟

۱۴۰۱-۰۸-۱۵ ۲۳:۰۷:۱۹

پروانه خردی

نه هیچ چیزی ندیدم فقط همینطور داره برگ هاش زرد میشن و میریزن خاکش هم چون با یه نشانگر فرو میکنم داخل خاکش ببینم خاکش خشکه یا تره تراکمی حس نمیکنم شما میگید چیکار کنم؟ گلدونشو خاکشو خالی کنم از نو بکارم چی؟

۱۴۰۱-۰۸-۱۵ ۲۳:۱۹:۱۶

کارشناس شماره ۱

بله بهتره گیاه رو از خاک خارج کنید و وضعیت ریشه را چک کنید و بعد گیاه را در خاکی تازه و با بافتی متوسط یعنی نه سبک و نه خیلی سنگین بکارید . گلدان را در محیطی خنک با تهویه ی خوب قرار بدید . شفلرا به هوای تازه نیاز دا ه پس حتما حداقل نیمی از روز بهش هوای تازه و نور کافی برسونید

۱۴۰۱-۰۸-۱۷ ۲۱:۱۰:۰۰

پروانه خردی

بله گلدونش رو خالی کردم نه ریشه اش آسیب دیده بود و نه حشره یا چیز دیگه ای دیدم فقط چون از اول گلدانش نسبت به قبل بزرگ بود خاکش یه مقدار متراکم شده بود و چون حس کردم گلدوش خیلی بزرگه نسبت به ریشه اش در گلدان کوچیک تری کاشتم فقط به نظر شما محض احتیاط قارچ کش بزنم ضرری نداره؟

۱۴۰۱-۰۸-۱۸ ۰۹:۰۸:۵۹

پروانه خردی

این یه عکس کامل تری از گلدانم

۱۴۰۱-۰۸-۱۸ ۰۹:۱۱:۲۰

پروانه خردی

۱۴۰۱-۰۸-۱۸ ۰۹:۱۱:۴۱

پروانه خردی

۱۴۰۱-۰۸-۱۸ ۰۹:۱۲:۳۶

کارشناس شماره ۱

عکس آپلود نشده

۱۴۰۱-۰۸-۲۰ ۲۱:۴۰:۰۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@