پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سلدا عظیم زاده

تعداد سوال: ۲

عضویت: ۱۴-۰۲-۱۴۰۱

زرد شدن و سوختگی برگهای زاموفیلیا ویژه

تعداد بازدید ۸۶

باسلام پارسال از شما گلدان زاموفیلا گرفتم بهمراهش یه کود زرد رنگ بود که هر دو هفته با آب براش میریختم دوتا هم پاجوش قشنگ زد و بسیار سرحال بود ولی بعداز اینکه کود تمام شدشما هم نداشتید کود ۱۲-۱۲-۳۶ریختم خوب بود پاجوشا بزرگ شدن ولی از اواسط پاییز بهم ریختن ( مهر ماه ۱۸ روز یکبار اب دادم ) گفتم شاید بی آب شدن ده روز یبار اب میدم ولی برگا انگار داره میسوزه ،ریشه سبزه …

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۸-۱۷ ۰۹:۴۴:۱۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

عضویت: ۳۱-۰۳-۱۳۹۹

سلام وقتتون بخیر . باید بین دو ابیاری اجازه بدید خاک خشک بشه . با توجه به شروع فصل سرما بهتره کوددهی را کمتر انجام بدید و در زمستان کلا قطع کنید و به گیاه فرصت استراحت بدید . بهار میتونید کوددهی را دوباره آغاز کنید . افراط و تفریط در آبیاری و بسته بودن زهکش و رطوبت و یاگرمای زیاد میتونه باعث زرد شدن برگها بشه . که با کنترل این موارد میتونید از زردی برگها جلوگیری کنید . اگر فکر میکنید که گیاه از انتها در حال نرم شدن هستش بهتره اونرو از خاک خارج و وضعیت ریشه و زهکش ته گلدان را چک کنید .

۱۴۰۱-۰۸-۱۷ ۲۱:۰۱:۳۲

سلدا عظیم زاده

تعداد سوال: ۲

عضویت: ۱۴-۰۲-۱۴۰۱

ساقه ها از پایین سفت و زه کشی مناسب است اگر نیاز به کودی می باشد لطفا بفرمایید ؟ جای گلدان را کنار پنجره عوض بشود بهتر است چون الان در اشپزخانه بدون نور طبیعی می باشد ؟ و اینکه آبیاری هر ده روز یکبار انجام میشه … ممنون میشم راهنمایی کنید

۱۴۰۱-۰۸-۱۷ ۲۲:۵۶:۳۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

عضویت: ۳۱-۰۳-۱۳۹۹

ماهی یکبار کود کلات اهن و کود پتاس بالا به تناوب بدید . آشپزخانه و نزدیک سرویس بهداشتی یا سیستم صوتی و تصویری محیط خوبی برای نگهداری زاموفیلیا نیست . بهتره گلدان را به محیطی،پرنور و گرم و با رطوبت کمتر منتقل کنید . آبیاری را زمانی که خاک گلدون خشکه انجام بدید.

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 12-12-36 کلات آهن
۱۴۰۱-۰۸-۲۰ ۲۱:۳۸:۵۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
[email protected]