پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نگار

تعداد سوال: ۱

عدم رشد انتهای برگ جدید سیکاس ویژه

تعداد بازدید ۳۸۷

سلام و وقتتون بخیر حدود یک سال پیش سیکاس خریداری کردم وبرگهاش یکی یکی زرد و خشک شد. کلات آهن سه بیست و قارچ کش هم بهش میدادم. شاید آبیاریم زیاد بوده نمیدونم. اوایل مهر ۶تا برگ جدید و ۲تا پاجوش داد. تا الان رشد خوبی داشته ولی انتهای برگ داره زرد میشه و رشد نمیکنه. نور وتهویه خوبی داره. چند ساعت در روز بخور سرد فاصله یک متری روشنه.کنار بخاری و شوفاژ هم نیست. عمق ۳تا۴سانت که خشک شد آبیاری میکنم که حدود یک تا دوهفته میشه. ممنون میشم راهنمایی کنید

۱۴۰۱-۰۸-۲۲ ۱۲:۱۷:۵۲

نگار

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۸-۲۲ ۱۲:۲۴:۵۰

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر زمانی که آب میدید مدت زیادی طول میکشه تا آب از انتهای گلدون خارج بشه؟ بافت خاک سفت هست؟

۱۴۰۱-۰۸-۲۵ ۰۱:۴۸:۲۶

نگار

همان روز که خریداری کردیم و خواستیم گلدانش رو عوض کنیم خاک یک تکه بود مثل سنگ و ریشه های پایین دور تا دورش پر بود و تقریبا گلدان حدود دوسانت از حجم ریشه بزرگتر بود. گلدان مهرنی قطر ۳۵ بود. قبلا آب زیاد میدادم تا بالاخره آب از زیرش خارج بشه ولی الان کمتر میدم و آب از زیرش خارج نمیشه. الان هم میخواهم خشکی خاک را چک کنم به سختی روی خاک رو میتراشم تا کمی پایین تر رو بتونم ببینم. برگها الان انحنا پیدا کردم به سمت پایین

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۸-۲۵ ۰۶:۳۹:۱۹

کارشناس شماره ۲

دقیقا مشکل از خاک هست خاک سنگین باعث میشه روند جذب آب در ریشه ها مختل بشه و همین باعث زرد و‌خشک شدن گیاه میشه حتما خاک گیاهتون رو تعویض کنید

۱۴۰۱-۰۸-۲۵ ۲۳:۵۴:۲۶

نگار

ممنون. میشه لطفا توضیح بدید چطور باید این کار رو بکنم؟ این خاک مثل سنگ سفته. باید کل خاکی که دور ریشه چسبیده رو بتراشم و بعد توی خاک جدید بذارم؟ و دقیقا از چه ترکیب خاکی استفاده کنم؟ چقدر از تنه رو توی خاک بذارم و اینکه من محلول های ضد استرس و درمان ریشه هم دارم. چه زمانی از اینها استفاده کنم؟نیاز به قارچ کش هم هست؟

۱۴۰۱-۰۸-۲۶ ۰۷:۳۷:۱۳

کارشناس شماره ۲

ببینید اگر تا به حال تعویض خاک انجام ندادید بهتره از یک شخص متخصص کمک بگیرید که در منزل براتون اینکارو انحام بدن لازمه ۴۸ ساعت قبل گیاه ابیاری بشه و‌بعد بتونید با کج کردن گلدون خاک رو تا جایی که میشه و به ریشه اسیب نمیزنه جدا کنید و با خاک جدید که ترکیبی از کوکوپیت،پرلیت، پیت ماس و‌ورمی کمپوست هست جابجا کنید و بعد از تعویض خاک اولین ابیاری با قارچکش باشه

۱۴۰۱-۰۸-۲۷ ۰۰:۱۴:۲۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@