پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

علیرضا زارع

تعداد سوال: ۱۷

پاچیرا ویژه

تعداد بازدید ۱۵۱

من گل پاچیرام کرم افتاده بود خاک و گلدون رو عوض کردم بعد هنوز هم برگ های جدیدش جمع میشن همکارتون گفتن به علت تنش هست و کود بدید وبرگ رو کاور کنید یغگعنی کل گل رو کاور کنم یا پاچیرا چون چوب هست تنه اش خراب میشه فقط برگ یا همه با هم کاور بشن

۱۴۰۱-۰۸-۲۴ ۲۰:۳۲:۳۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا عکس گیاه رو ارسال کنید از چه خاکی استفاده کردید ؟

۱۴۰۱-۰۸-۲۵ ۰۸:۲۰:۴۷

علیرضا زارع

از خاک مخصوص بنسای استفاده کردم ولی لز اون کود تقویت ریشه و آمینو اسید هنوز استفاده نکردم

۱۴۰۱-۰۸-۲۵ ۱۲:۲۵:۰۲

کارشناس شماره ۱

پاچیرا خاکش نباید زیاد سبک باشه . برگهای آسیب دیده رو جدا کنید و یکبار با سم حشره کش مخصوص گیاهان گیاه رو سمپاشی کنید . نیازی به استفاده از کود نیست اجازه بدید گیاه به مرور خودش رو ریکاوری کنه باید بهش زمان بدید ا. گلدان را در کنار پنجره ی نورگیر قرار بدید و هرزمان خاکش نسبتا خشک بود بهش اب بدید. استفاده از کودهای مکرر ، میتونه باعث تنش بیشتر بشه . نیازی به کاور نیست اما اگر رطوبت خونه کم هستش براش جزیره بسازید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon) سم مالاتیون (Malathion) سم حشره کش حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۱-۰۸-۲۷ ۰۶:۰۱:۳۷

علیرضا زارع

ببخشید برای برگ انجیری چه خاکی خوبه خاک برگ چطوره به تنهایی براش

۱۴۰۲-۰۱-۱۶ ۱۹:۲۵:۳۵

کارشناس شماره ۱

ترکیبی از خاکبرگ و خزه برای برگ انجیری مناسب است . اگر خزه هم نباشد ایرادی ندارد .

۱۴۰۲-۰۱-۱۹ ۲۰:۵۵:۴۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@