پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سمیه امینی

تعداد سوال: ۱

پژمرده شدن پتوس ویژه

تعداد بازدید ۲۱۵

من پریروز گلدان گیاهم را عوض کردم الان گیاهم پژمرده شده خیلی نگرانشم

۱۴۰۱-۰۸-۲۶ ۰۹:۵۰:۴۸

سمیه امینی

توروخدا زودتر بگید نکنه بمیره

۱۴۰۱-۰۸-۲۶ ۰۹:۵۷:۲۳

سمیه امینی

جزییات : کنار پنجره ست،هفته ای دوبار یا یک بار آب می دم تو گلدون قبلیش جای ریشه هاش خیلی تنگ بود حدودا ۳ ۴ سانت زیر ریشه هاش خاک هست چون اگه زیرش خاک نریزم برگاش میره تو وقتی داشتم عوض می کردم یکم از برگاش شکست مامان بزرگم میگه بهش استرس وارد شده توروخدا درست و مفصل جواب بدین

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۸-۲۶ ۱۰:۱۱:۱۶

سمیه امینی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۸-۲۶ ۱۷:۴۴:۲۱

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر زمان تعویض گلدان خاک اطراف ریشه رو‌کامل جدا کردبد؟ و‌بعد از کاشت قارچکش استفاده کردید؟

۱۴۰۱-۰۸-۲۷ ۰۰:۱۰:۲۴

سمیه امینی

نه

۱۴۰۱-۰۸-۲۷ ۱۰:۳۴:۱۳

سمیه امینی

حالا چی کار کنم؟

۱۴۰۱-۰۸-۲۷ ۱۰:۳۶:۰۲

سمیه امینی

برگاشم داره دونه دونه زرد می شه

۱۴۰۱-۰۸-۲۷ ۱۰:۴۶:۵۰

سمیه امینی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۸-۲۷ ۱۰:۴۷:۲۹

کارشناس شماره ۲

با توجه به زرد شدن برگ ها احتمال اسیب به ریشه زمان انتقال وجود داره حتما گیاهتون رو از خاک بیرون بیارید و ریشه هارو چک کنید قسمت های نرم و پوسیده رو‌کامل جدا کنید و قسمت باقیماندن ریشه رو حدود نیم ساعت در محلول قارچکش قرار بدید و در صورت پوسیدگی وسیع ریشه خاک هم لازمه تعویض بشه و بعد از کاشت در خاک جدید اولین ابیاری هم با قارچکش باشه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۱-۰۸-۲۷ ۲۳:۵۰:۴۴

سمیه امینی

من یجا خوندم بعد از تعویض گلدان باید این حقو به گیاه بدیم که تعداده محدودی از برگاش زرد بشه ممنونم ولی می خواستم بدونم برگها پژمرده ش دوباره سفت می شن ؟یا گیاهم حالش خوب میش میشه؟ لطفا به اینم جواب بدین: من وقتی گیاه را خریدم لکه های قهوه ای بزرگ وخشک از وسط برگای ابلق شروع شد به چه دلیله ؟زحکشی گلم هم خوبه یه لیندا هم دارم در مورد اون هم راهنمایی بفرمائید بزرگ نمیشه برگاش هم نازک شده یه پتوس حصیری هم دارم اونم لطفا راهنمایی بفرمائید قدیمی ترین برگش زرد شده و ی قسمت از برگای تازش لخت شده عکس می فرستم لطفا توجه بکنید من فقط ۲ تا کامنت دیگه می تونم بزارم لطفا جواب همی سول هایم را بدهید خیلی خیلی ممنونم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۸-۲۸ ۱۰:۳۸:۵۳

سمیه امینی

سلام وعرض ادب چرا ۴۸ساعته جواب نمیدید ؟ من منتظرم لطفا به من یک کود خوب و ارزان هم پیشنهاد کنید یک کلات آهن پودری کود دارم و یک کود مخصوص گیاهان همیشه سبز راهنمایی بفرمائید تو بهار و تابستون کی ها باید بدم یا هر چند ماه یکبار یک کود هم برای همه گیاهام پیشنهاد کنید گیاهم این هاهستن:گل کاغذی یاس گندمی پتوس حصیری پتوس مرمری گل مرداب برگ انجیری فر گل کاغذیم ویاسمم امسال گل ندادن میشه دلیلشو بگید؟ چون امسال تابستون خیلی گرم بود بیرون نگذاشتمشون

۱۴۰۱-۰۸-۲۹ ۲۰:۲۱:۲۴

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر سرعت نت ضعیف بود متاسفانه من دو روزی نتونستم متصل بشم بله کودهای مورد نیازتون رو براتون میزارم در فصل پاییز و زمستان بهتره با فاصله 45 روز یکبار کوددهی انجام بشه و اسید هیومیک سه ماه یکبار و در فصل تابستان و بهار 30 روز یکبار کود پتاسیم بالا و فسفر بالا برای همه گیاهان قابل استفاده هست بین دو کود 15 روز فاصله باشه و برای گیاهاتون که برگ زرد میکنن تا حدی برای بعضی گیاهان طبیعی هست که در فصل پاییز ریزش برگ محدود داشته باشند ولی ریزش برگ از حدی بیشتر باشه ممکنه نشونه وجود افت پشت برگ ها یا ابیاری بیش از اندازه باشه برای اطمینان پشت برگ هارو از فاصله نزدیک چک کنید و اکر علایمی از افت دیدید اطلاع بدید و بین دو ابیاری برای گیاهان تنه چوبی اجازه بدید نصف ارتفاع خاک گلدون خشک بشه و برای گیاهات تنه علفی یک سوم ارتفاع خاک

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۱-۰۹-۰۳ ۲۲:۵۲:۱۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@