پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زهراجلادت

تعداد سوال: ۱

خم شدن برگ های سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۴۲۶

سلام.. من هفته ای یکبار به سانسوری آب میدم و نورش هم نسبتا مناسبه.. نه زیاده و نه کم.. دمای خونه هم بین 20 تا 25 درجه هست.. چیکار کنم که برگ هاش به حالت قبل برگرده؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۸-۲۶ ۱۱:۲۶:۰۰

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر کودخاصی مصرف کردید؟ و زیرگلدون زهکش داره؟ بعد از ابیاری آب اضافی تخلیه میشه؟

۱۴۰۱-۰۸-۲۷ ۰۰:۰۹:۲۹

زهراجلادت

سلام بله زهکش داره.. اونقدری بهش آب نمی دیم که زیر گلدون جمع بشه..

۱۴۰۱-۰۹-۰۴ ۱۱:۲۳:۳۲

زهراجلادت

کودخاصی هم نه

۱۴۰۱-۰۹-۰۴ ۱۱:۲۴:۱۲

کارشناس شماره ۲

ببینید با توجه به ارتفا گلدون که باعث میشه خاک انتهای گلدون دیر خشک بشه حتما بین گلدون و زیر گلدونی چند سنگ قرار بدید که تهویه از انتهای گلدون برقرار باشه و خاک مرطوب نمونه و بین دو ابیاری اجازه بدید سه چهارم ارتفاع خاک خشک بشه و در هر ابیاری گیاه رو سیراب کنید میتونید از یک چوب به عنوان قیم استفاده کنید و برگ هارو بهش تکیه بدید تا ایستایی بهتر داشته باشند یا با یک روبان نرم اروم ببندید ولی دلیل اصلی افتادگی و لوله شدن برگ ها تنش ابی و دمایی هست

۱۴۰۱-۰۹-۰۴ ۱۴:۴۵:۳۹

زهراجلادت

ممنون از پاسخگویی شما خوب میشه؟

۱۴۰۱-۰۹-۰۴ ۱۶:۳۲:۳۸

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم ببینید اگر طی یک هفته تا ده روز برگی زرد نشه نشون میده ریشه پوسیده نیست و بله میشه جلوی افتادگی بیشتر برگ هارو گرفت البته برگ هایی که خم شدن معمولا به حالت اول برنمیگرده اما با رعایت این نکات جلوی بیشتر شدن این حالت گرفته میشه

۱۴۰۱-۰۹-۰۵ ۲۳:۴۵:۰۱

زهراجلادت

سپاس از پاسخگویی خوب شما

۱۴۰۱-۰۹-۰۶ ۰۰:۰۵:۲۰

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم ممنون از همراهی شما

۱۴۰۱-۰۹-۰۷ ۰۱:۰۷:۵۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@