پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

علیخانی

تعداد سوال: ۱

ریختن برگهای کامکوات ویژه

تعداد بازدید ۱۹۲۲

عرض ادب و احترام..خرداد پارسال نهال گلدانی کامکوات خریدم و در گلدان بزرگتری همراه با خاک خریداری شده مخصوص کشاورزی در بالکن خانه و نور مستقیم خورشید قرار دادم و هر 15 روز یکبار با تقویتی 20/20/20 تقویت کردم که نهالم با رشد بسیار خوب و سرحال در حدود 1متر بسیار شاداب و پرمیوه شد تا حدود 2 ماه پیش که یکباره دما کمی افت کرد که با ریزش برگها همراه شد.به سفارش دوستان که گفتند احتمالا دچار شوک شده به داخل خانه و پشت پنجره و نور مستقیم قرار دادم اما نه تنها ریزش برگه قطع نشد بلکه کم کم شاخه های بالایی درخچه خشک شد که هرس کردم و حالا تقریبا نیمی از نهالم خشک شده و فقط 2 شاخه پایینی نهالم سبزه که متاسفانه احساس میکنم اون هم برگ ریزون داره.ممنون میشم بفرمایید ایا دچار قارچ یا بیماری خاصی شده یا علت همون شوک سرمایی است و چکار باید کرد؟..ممنون از راهنمایی و شکیبایی شما

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۹-۲۰ ۱۴:۴۶:۵۵

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر بله دچار شوک دمایی شده بهتره یک مدت گیاهتون رو کاور کنید با استفاده از یک پلاستیک شفاف سطح شاخه و برگ هارو بپوشونید و سطح پلاستیک حتما چند سوراخ زهکش بگذارید تا هوا درجریا باشه ببینید تغییری در روند ریزش برگ اتفاق یافته؟

۱۴۰۱-۰۹-۲۲ ۰۸:۴۹:۴۰

علیخانی

تعداد سوال: ۱

ممنونم.البته الان در اتاق کنار پنجره جنوبی و نزدیک رادیاتور هست.ایا باز هم احتیاج به کاوری که فرمودید هست؟ و اینکه ایا شاخصه هایی که از برگ خالی شده دوباره برگ میزنه یا اصولا خشک میشه؟..سپاس از شما

۱۴۰۱-۰۹-۲۲ ۰۸:۵۵:۱۸

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

شاخه هایی که خشک شدن رو از انتها کمی هرس کنید ببینید بافت داخل اوند گیاه خشک و پوک هست یا بافت سبز و زنده ؟ اگر خشک و پوک بود لازمه اون شاخه ها کامل جدا بشه و بله گیاهتون رو کاور کنید

۱۴۰۱-۰۹-۲۲ ۲۳:۲۰:۱۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@