پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

Ali amin

تعداد سوال: ۱

پوسیدگی ساقه اریکا ویژه

تعداد بازدید ۴۸۸

با عرض سلام ، تعدادی گیاه اریکا در یک گلدان دارم ، امروز متوجه پوسیدگی یکی از گیاهان از قسمت پایین ساقه شدم زیر محل اتصال برگ به ساقه هم قارچ سفید رنگی وجود دارد چه کاری باید انجام دهم ؟ کل ساقه رو از گلدان در بیارم ؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۶-۲۲ ۱۲:۳۲:۳۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .به نظر میرسه خاک گلدان مناسب نیست .آبیاری و رطوبت زیاد باعث شیوع بیماری قارچی و پوسیدگی ساقه و ریشه میشود .بهتر است اگر خاک سفت و متراکم شده گیاه را از گلدان درآورده و ریشه را شست و شو دهید و اگر در ریشه پوسیدگی مشاهده کردید قسمتهای پوسیده شده را جدا کرده و سپس گیاه را در گلدانی مناسب و در خاک سبک بکارید . بعد از کاشت گلدان را با قارچ کش آبیاری کنید .قارچ کش کاربندازیم مناسب است .بعد گلدان را در مکانی با تهویه ی خوب قرار داده و هر زمان خاک گلدان خشک بود به گیاه آب بدهید . سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید . اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۰۶-۲۳ ۰۰:۱۲:۵۶

Ali amin

تعداد سوال: ۱

با سپاس فراوان مه پاشی هم نیاز هست انجام بدم؟ با قارچ کشی که فرمودید هر چند روز یک بار انجام بدم؟و به چه میزان قارچ کش در چه مقدار آب حل کنم ؟ روی برگ ها هم نیاز هست با مه پاشی قارچ کش بزنم یا نه؟

۱۳۹۹-۰۶-۲۳ ۰۸:۴۹:۵۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

مه پاشی نیازی نیست چون محیط داخل آپارتمان به دلیل وجود آشپزخانه همیشه مقدار کمی رطوبت دارد و همین کافیه در بعضی مواقع که رطوبت کمه میتوانید از مه پاشی یا روش جزیره استفاده کنید .کاربندازیم یک سم سیستمیک هست و از طریق ریشه جذب میشه نیازی به اسپری کردن نداره .یک قاشق چایخوری سم را در یک لیتر آب حل کرده و در زمانی که خاک گلدان کمی خشک است با این محلول گیاه را آبیاری نمایید .اگر مشکل برطرف نشد دو هفته ی بعد از سمپاشی اول ، دوباره سمپاشی را تکرار کنید .

۱۳۹۹-۰۶-۲۳ ۲۳:۲۹:۲۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@