پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

Omid yeganeh

تعداد سوال: ۱

نخل اریکا ویژه

تعداد بازدید ۱۷۷

باعرض سلام اریکای من مدتیه برگهای جدیدی که میزنه سبز خیلی روشن که بین زرد و سبز رنگ هست میزنه اول فکر کردم مشکل از ابیاری زیاده که یه لیتر اب بدون کلر هفته ای یکبار دادم درست نشد سطح خاک زدم امروز کنار و یه سری جانوارای سفید ریز دیدم که فکر کنم خرخاکی باشه ایا مشکل زرد و کسل شدن برگهای جدید خرخاکیه؟ برای از بین بردن شون چکار کنم ممنون میشم زودتر جوابم بدید باتشکر فراوان

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۹-۲۴ ۱۱:۵۴:۲۴

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر میتونید عکس از جانورهای سطح خاک ارسال کنید؟ و پشت برگ رو‌چک کنید دونه ریز سیاه یا تارعنکبوت میبینید؟

۱۴۰۱-۰۹-۲۴ ۲۳:۱۵:۲۲

Omid yeganeh

بله الان براتون میفرستم

۱۴۰۱-۰۹-۲۵ ۱۱:۱۶:۲۵

Omid yeganeh

پشت برگ ها رو چک کردم یه دون دون های خیلی ریز سفید یه جاهای اش هست

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۹-۲۵ ۱۱:۲۲:۴۰

Omid yeganeh

روی همه برگ ها نیست یه سری کمتر یه سری بیشتره

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۹-۲۵ ۱۱:۲۵:۲۱

کارشناس شماره ۲

بله بهتره برای ازبین رفتن افات خاک، خاک گلدون کامل تعویض بشه و یک نوبت افتکش ابیاری بشه و برای برگ هم دو نوبت افتکش به فاصله 9 روز اسپری کنید و 10 روز بعد از اخرین سم پاشی کوددهی گیاهتون رو شروع کنید سه ماه یکبار اسید هیومیک 45 روز یکبار کود ریشه زا 45 روز یکبار کود برگدهی 3 ماه یکبار کود اهن

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع آهن protect nature کود مایع هیومیک اسید protect nature کود برگ دهی کود تقویت ریشه قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۱-۰۹-۲۵ ۱۸:۳۱:۳۸

Omid yeganeh

الان مشکل نداره تعویض خاک بشه ؟؟ چون میگن فصل تعویض خاک بهاره

۱۴۰۱-۰۹-۲۵ ۱۸:۴۳:۵۳

کارشناس شماره ۲

بله اما زمانی که حجم افت بالا باشه لازمه تعویض بشه فقط نکاتشو رعایت کنید اولین ابیاری با قارچکش باشه و 48 ساعت قبل تعویض خاک گیاهتون رو ابیاری کنید

۱۴۰۱-۰۹-۲۵ ۲۳:۴۴:۳۴

Omid yeganeh

ممنون از راهنمای تون فقط اینو بپرسم دیگه مزاحم تون نمیشم منظور از اولین اب دهی با قارچ کش بعد تعویض خاک منطورتون بود یا همون ابیاری ۴۸ ساعت قبل تعویض خاک؟؟

۱۴۰۱-۰۹-۲۶ ۰۳:۲۱:۰۲

کارشناس شماره ۲

بله دقیقا بعد از تعویض خاک لازمه گیاه ابیاری بشه که این ابیاری با قارچکش انجام بشه عالیه

۱۴۰۱-۰۹-۲۸ ۱۵:۰۴:۴۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@