پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

panizmnj

تعداد سوال: ۲

زرد شدن برگ های شامادورا ویژه

تعداد بازدید ۲۳۳

با سلام تقریبا دوسال شامادورا دارم و وقتی هوا گرم هست کنار پنجره میذارم که نور غیرمستقیم بخوره و هفته ای یک بار آبیاریش میکنم ولی وقتی هوا سرد شد از پنجره فاصله دادمش و الان خیلی نور بش نمیخوره دو هفته پیش دیدم برگش داره زرد میشه یکم روی خاکشو عوض کردم و بعد بش آمینواسیدم دادم و تقریبا ۸.۹ روز بعد بهش قارچ کشم دادم ولی همچنان داره برگاش زرد میشه نمیدونم باید چیکار کنم:(( الان تقریبا ۴ تا شاخش داره خشک میشه (اول زرد میشن بعد چنروز قهوه ایی و بعدشم خشک میشن)نمیدونم مشکل از خاکه آبشه یا نورشه ممنون میشم کمکم کنین هردوتا گلدونم باهم اینطوری شدن

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۹-۲۴ ۲۱:۴۴:۲۷

panizmnj

این عکسم هست نتونستم ارسال کنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۹-۲۴ ۲۱:۴۵:۵۲

panizmnj

اینم اون یکی گلدونم ک اونم داره خشک میشه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۹-۲۴ ۲۱:۴۷:۱۹

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر پشت برگ گیاهتون رو با دقت چک کنید میتونید برای بررسی دقق از یک پنبه مرطوب استفاده کنید سطح برگ بکشید ببینید دونه ریز سیاه یا تار عنکبوت مشاهده می کنید؟

۱۴۰۱-۰۹-۲۵ ۱۰:۴۸:۱۱

panizmnj

نمیتونم بیشتر از یک عکس بفرستم برگاش اوکی بود ولی ساقش دونه سیاه زیاد داره هم ساقه پایین هم ساقه نزدیک برگ پنبه کشیدم رو ساقش دون دون شد پنبه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۹-۲۵ ۱۳:۰۶:۴۱

panizmnj

این ساقه های پایینی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۹-۲۵ ۱۳:۰۷:۰۸

panizmnj

اینم خود پنبه ک رو ساقه کشیدم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۹-۲۵ ۱۳:۰۷:۳۹

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

بله لازمه قارچکش سه بار به فاصله 9 روز سطح برگ اسپری کنید و با پنبه اغشته به قارچکش کامل سطح ساقه رو پاک کنید و 10 روز بعد از اخرین سمپاشی لازمه گیاه رو تقویت کنید براتون لینک کودها و سم مورد نیاز و میزارم اسید هیومیک سه ماه یکبار کود ریشه زا 45 روز یکبار کود برگدهی 45 روز یکبار اهن سه ماه یکبار

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود مایع آهن protect nature کود مایع هیومیک اسید protect nature کود برگ دهی کود تقویت ریشه قارچ کش (Fungicide) کلات آهن اسپری تقویت کننده برگ
۱۴۰۱-۰۹-۲۵ ۱۸:۲۹:۱۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@