پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نوشین اسدییان

تعداد سوال: ۴۳

راهنمایی برای کاشت گل مناسب در بالکن جنوبی ویژه

تعداد بازدید ۴۲۱

با عرض سلام و احترام دو باکس گلدانی در تراس رو به آفتاب جنوبی دارم(خانه شمالی است) عرض مساحتی که می توان در آن گیاه کاشت ۳۰ سانت و طول آن ۹۰ سانت است و البته عمق ۳۰ سانت دو هفته پیش با مشورت فروشندگان آنجاتعدادی گل کوکب و آهار گرفتم و یک درمیان کاشتم. ولی متاسفانه مثل اینکه آهار زیاد مناسب این فصل نبوده و گلها به سرعت در حال خراب شدن هستند. خواستم از نظرات مفید و کارشناسی شما برای خرید گل به جای آهار راهنمایی بخواهم. و اینکه آیا کوکب برای این فصل مناسب بوده است؟ آیا گل داوودی در حد ۳ یا ۴ بوته بگیرم برای این کار مناسب خواهد بود یا خیر؟ در ضمن لازم به توضیح است در جلوترین قسمت سرتاسر باکس گل ناز ژاپنی کاشته ام.

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۶-۲۲ ۱۷:۱۲:۱۰

نوشین اسدییان

این هم یک عکس واضحتر

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۶-۲۲ ۱۷:۱۳:۵۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .گیاهانی مانند آهار و کوکب گیاهانی فصلی محسوب میشوند و در بهار و تابستان گلریزان میکنند و در پاییز و زمستان به حالت رکود درمیآیند .داوودی هم فقط پاییز گل دارد و بعد از اتمام گلدهی تا پاییز سال آینده باید برای دیدن گلهای زیبایش صبر کنید .با توجه به اینکه در فلاور باکس گل ناز کاشته اید و ناز یک گیاه گوشتی و به عبارتی ساکولنت است , بهتر است در باکس ترکیبی از ساکولنتها ی رنگارنگ بکارید تا یک باغچه ی دائمی داشته باشید .ساکولنتها در پاییز و زمستان به علت سرما دیدن , رنگهای بینظیری پیدا میکنند و میتوانید از دیدن آنها لذت ببرید .ساکولنتهای مانند کراسولا کمپ فایر و تیرسیفلورا و کالانکوئه صورتی و پالویناتا و اچوریا بلک و انواع سدوم ها گزینه های مناسبی برای باکس بیرونی هستند .اگر سوال دیگری داردید در خدمتتون هستم .

۱۳۹۹-۰۶-۲۳ ۰۰:۲۶:۱۷

نوشین اسدییان

خیلی ممنون از شما فقط فکر کنم خاک مورد استفاده در باکس خاک سنگین است پس خاک گلدان را هم باید عوض کنم و خاک کاکتوس بریزم،درسته؟ یا خاک برگ و خاک کاکتوس به میزان نص نصف؟ کلانکوئه معمولی هم دارم می تونم آنرا هم بکارم؟هنوز غنچه ندارد یا جابه جایی آنرا صلاح نمی دانید؟

۱۳۹۹-۰۶-۲۳ ۰۸:۲۶:۲۰

نوشین اسدییان

فکر کنم کلانکوئه صورتی همان گلدانی است که راجع به آن با شما مشورت کرده ام و در تراس آنرا دارم

۱۳۹۹-۰۶-۲۳ ۰۸:۳۹:۳۸

کارشناس شماره ۱

اگر خاک سنگینه میتونید با اضافه کردن خاکبرگ و ماسه آنرا سبک کنید .این ترکیب برای گوشتی ها مناسبه .بله میتونید کالانکوئه رو در ترکیب باکس تون بکارید فقط بزارید کمی هوا خنکتر بشه بعد اینکارو انجام بدید بهتره

۱۳۹۹-۰۶-۲۳ ۲۳:۱۷:۲۳

نوشین اسدییان

سلام و عرض ارادت چند نوع ساکولنت در باکس کاشتم و بنظرم خیلی زیبا شدولی در چند مورد راهنمایی می خواستم. ابتدا باکسها را به دیوار تکیه دادم و این باعث شد آفتاب به میزان کم به آنها بتابد و بنظرم تا حدی رشد علمی پیدا کردند.البته الان باکسها را به پنجره تکیه دادم تا نور آفتاب بیشتری دریافت کنند ولی آیا نیاز هست جوانه ها را ببرم؟

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۲۰ ۱۶:۳۵:۳۰

نوشین اسدییان

در ضمن برگهای ناز آفتابی رشد بسیار سریع و خوبی داشتند ،برگهای بزرگ و البته گل کمتر و مشکلی که مرا نگران کرده تغییر شکل و خوردگی برگهای انتهایی ناز است. امیدوارم مشکل ناشی از آفت نباشد! اگر در این مورد کار خاصی را صلاح می دانید ممنون میشم راهنمایی کنید.

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۲۰ ۱۶:۳۹:۵۰

نوشین اسدییان

عکس را مجدد می فرستم

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۲۰ ۱۶:۴۰:۵۸

نوشین اسدییان

این هم عکس کل گیاهان

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۲۰ ۱۶:۴۲:۵۶

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر .بله با هرس کردن گیاهتون پرپشت تر و قویتر میشه بهتره ساقه هایی که رشد علفی داشتند رو کوتاه کنید . ناز یخی هم به احتمال زیاد داره توسط حلزون خورده میشه .شب زمانی که هوا تاریکه با یک چراغ قوه باکس رو بررسی کنید (مخصوصا قسمتهایی از ناز یخی که خورده شده ) حتما پیداش میکنید .ممکنه حلزون بسیار ریز باشه پس با دقت بررسی کنید

۱۳۹۹-۰۷-۲۰ ۱۷:۵۸:۵۷

نوشین اسدییان

سپاسگزارم

۱۳۹۹-۰۷-۲۰ ۱۸:۳۱:۵۹

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۳۹۹-۰۷-۲۰ ۲۱:۴۰:۱۹

نوشین اسدییان

سلام وقت بخیر خانم کاظمی گرامی گیاهان این باکس را با راهنمایی شما کاشتم و در بالکن گذاشتم میشه راهنمایی بفرمائید در شرایط سرمای فعلی(در تهران) چطوری از آنها محافظت کنم. اب را در شرایط خشکی می دهم ولی ممکنه در اثر سرما از بین بروند؟

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۰۲ ۱۶:۵۷:۳۱

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر .واقعا از شما ممنونم که بسیار باصبر و حوصله مواردی را که در مشاوره دریافت میکنید را با آگاهی به کار میبندید و نگران سلامت گیاهانتون هستید .کافه گلدون به داشتن کاربرانی چون شما افتخار میکنه . در مورد باکس ساکولنت تون که بسیار پر و جاافتاده شده خدمتتون عرض کنم که ساکولنتها عاشق هوای خنک هستند .هر چه هوا خنکتر شود رنگ ساکولنتها زیباتر و باکس تون رنگین تر میشه . اگر باکس در موقعیتی قرار گرفته که آب باران برروی گیاهان میریزه , نیازی به آبیاری مداوم نیست .چون با خنک شدن هوا این گیاهان کمتر تشنه میشوند و مانند تابستان نیاز به آب ندارند . فقط در زمانهایی که هوا یخبندان و برفی است سعی کنید روی باکس را با مشما ضخیم بپوشانید یا اینکه شبهای برفی باکس را به داخل بیاورید .سعی کنید هر چه هوا خنکتر میشود آبیاری را کمتر کنید .در روزها و شبهای برفی خاک گلدان باید کاملا خشک باشد تا گیاهان از خطر یخزدگی محافظت شوند .

۱۳۹۹-۰۹-۰۲ ۲۱:۵۸:۰۵

نوشین اسدییان

از لطف شما بسیار سپاسگزارم ??

۱۳۹۹-۰۹-۰۲ ۲۳:۱۶:۳۴

کارشناس شماره ۱

موفق باشید .

۱۳۹۹-۰۹-۰۲ ۲۳:۴۷:۱۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@