پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

حنانه میثاقی

تعداد سوال: ۱

ریزش کامل برگ های سبز بونسای ویژه

تعداد بازدید ۲۶۴

سلام الان حدود چهار ماهه من بونسای خریدم هفته ای یکبار بهش آب جوشیده دادم و دوهفته یکبار بهش کود مخصوص بونسای میدادم و هروز برگ هاشو با آب اسپری می‌کردم.محل نور هم دقیقا پشت پنجره است و از پشت پرده بهش نور خوبی میخوره. اما حدودا از دوسه هفته پیش برگ هاش شروع کرد به ریختن و الان همه برگ هاش ریختن.باید چیکار کنم؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۶-۲۲ ۱۹:۴۴:۴۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .ریزش برگهای بونسای میتواند بعلت افراط و تفریط در آبیاری و رطوبت زیاد و یا نوسان دما و تهویه ی نامناسب محیط ایجاد شده باشد .آیا آبیاری را در زمان خشکی خاک انجام میدادید ؟

۱۳۹۹-۰۶-۲۳ ۰۰:۳۰:۲۰

حنانه میثاقی

بطور مرتب هفته ای یک بار

۱۳۹۹-۰۶-۲۳ ۰۱:۰۲:۴۴

کارشناس شماره ۱

محیط نوسان دما نداشته ؟ مثلا گرم و سرد نشده ؟ کولر گازی دارید ؟

۱۳۹۹-۰۶-۲۳ ۲۳:۱۴:۰۷

حنانه میثاقی

کولر گازی نه کولر آبی داریم قبلا کولر مرتب روشن بود بجز وقت هایی که خونه نبودم اما از وقتی هوا خنک تر شده فقط وقتایی که گرم باشه کولرو روشن می‌کنم. کولر روشن باشه سرد می‌شه و خاموش باشه خوبه هوا و وقتی دوباره گرم بشه کولر روشن می‌کنم

۱۳۹۹-۰۶-۲۴ ۰۲:۲۱:۲۵

کارشناس شماره ۱

بهرحال خزان یکباره ی برگهای بونسای بعلت یک تنش ایجاد شده الان باید بررسی کنیم که گیاه زنده است یا خیر ؟ یک تکه از ساقه رو قطع کنید ببینید ساقه خشکه یا تر ؟

۱۳۹۹-۰۶-۲۴ ۱۵:۴۲:۳۷

حنانه میثاقی

بضی از ساقه هاش سبزن و نوکشون جوونه زده اما خب بضی هاشون هم خشک شدن

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۶-۲۵ ۱۱:۵۱:۳۰

کارشناس شماره ۱

پس گیاه هنوز زنده است .سرشاخه های خشک رو هرس کنید .گلدان را در مکانی با نور کافی و تهویه ی خوب قرار داده و ابیاری را در زمان خشکی خاک و بصورت منظم انجام بدید تا گیاه برگهای جدید بزند .بعد میتوانید با کود سه بیست با دوز کم گیاه را تغذیه کنید تا برگها بهتر و بیشتر رشد کنند .

۱۳۹۹-۰۶-۲۵ ۱۳:۵۸:۳۱

حنانه میثاقی

خیلی متشکرم برای هرس کردن فقط نوک شاخه های خشک رو بچینم کافیه؟ کودی که تصویرش رو براتون فرستادم مناسبه؟ یا همون کودی که گفتید رو تهیه کنم؟ محل نورگیری از پشت پنجره که پرده داره اما آفتاب خور زیادی داره خوبه؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۶-۲۵ ۱۴:۳۰:۵۱

کارشناس شماره ۱

برای هرس کردن ، ساقه را تا جایی که خشک است قطع کنید چون ساقه های خشک دیگر سبز نمیشوند .از لحاظ منبع نوری ، همون کنار پنجره براش کافیه البته بهتره پرده در روز کنار زده بشه . عناصر موجود در این کود برروی پشت قوطی نوشته نشده ؟

۱۳۹۹-۰۶-۲۵ ۲۳:۵۱:۰۵

حنانه میثاقی

ممنونم نه چیزی پشت قوطی نوشته نشده

۱۳۹۹-۰۶-۲۶ ۰۰:۵۹:۳۷

حنانه میثاقی

ممنونم نه چیزی پشت قوطی نوشته نشده

۱۳۹۹-۰۶-۲۶ ۰۱:۰۷:۰۵

کارشناس شماره ۱

فعلا نیازی به کوددهی نیست بزارید حالش کمی بهتر بشه بعد باید کوددهی رو شروع کنید . بعدا بهتره از کود سه بیست برای تقویتش استفاده کنید میتونید از طریق همین تاپیک با ما در ارتباط باشید

۱۳۹۹-۰۶-۲۶ ۱۳:۲۸:۱۵

حنانه میثاقی

خیلی متشکر از پیگیریتون الان آبیاریش چه مقدار و هرچند وقت یکبار باید باشه؟ آب جوشیده باید بهش بدم؟

۱۳۹۹-۰۶-۲۶ ۱۴:۳۴:۲۵

کارشناس شماره ۱

آبیاری اش بهتره زمانی که خاک خشکه انجام بدید .سعی کنید مکان نگهداری اش تهویه ی خوبی داشته باشه و نور خوبی هم داشته باشه که برگها ضعیف رشد نکنند باز هم اگر سوالی داشتید در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۰۶-۲۶ ۲۰:۱۶:۵۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@