پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نیلوفر غفاری

تعداد سوال: ۳

گل پیت اسپریوم ویژه

تعداد بازدید ۴۹۴

سلام و درود گل پیت اپروم رو ۲۰ روزی هست گرفتم ولی متاسفانه شاهد برگهای قهوه ای و لک لکه شدن هستم لطفا راهنمایی فرمایید .

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۱۰-۲۷ ۱۴:۱۱:۲۷

نیلوفر غفاری

ریزش برگهای پیت اسپروم تا چه حد طبیعی هست ؟

۱۴۰۱-۱۰-۲۷ ۲۲:۰۳:۳۳

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر در حد 5/6 برگ در هفته طبیعیه ولی گیاه شما دچار لکه برگی شده گیاهتون رو غبار پاشی میکنید؟ و این لکه ها بزرگتر هم میشوند؟

۱۴۰۱-۱۰-۲۸ ۰۲:۱۹:۱۲

نیلوفر غفاری

وقت شما هم بخیر بله متاسفانه دو سه باری غبار پاشی کردیم ولی در مورد بزرگ شدن لکه ها دقت نکردم

۱۴۰۱-۱۰-۲۸ ۱۰:۳۴:۴۶

کارشناس شماره ۲

دقیقا علت اصلی غبار پاشی در فضای بسته هست لازمه قارچکش اسپری کنید سه بار به فاصله ۷ روز بعد از متوقف شدن لکه ها و ۱۰ روز بعد از اخرین نوبت سم پاشی میتونید تقویت گیاه رو شروع کنید براتون لینک تقویتی و قارچکش و میزارم فقط تا زمان متوقف شدن لکه ها تقویتی ندید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature کود برگ دهی کود تقویت ریشه قارچ کش (Fungicide) کود ارگانیک جلبک دریایی کود شیمیایی آمینه اسید
۱۴۰۱-۱۰-۲۸ ۱۱:۳۰:۴۱

نیلوفر غفاری

ممنون از پاسخدهیتان یعنی می فرمایید لکه های قهوه ای علامت قارچی شدن هست ؟ ریزش برگهای زیاد دلیلش رو هم می فرمایید .

۱۴۰۱-۱۰-۲۸ ۱۱:۳۴:۵۶

کارشناس شماره ۲

بله قارچ هست و ریزش برگ بدلیل بیماری و‌تنش وارد شده به گیاهتون هست بعد از درمان کامل لازمه تقویت گیاه شروع بشه

۱۴۰۱-۱۰-۲۹ ۱۵:۰۵:۵۰

نیلوفر غفاری

قارچ کش رو سه زمان متفاوت هر سه روز یکبار یا هر هفت روز یکبار اسپری کنم ؟

۱۴۰۱-۱۰-۲۹ ۱۵:۳۶:۰۴

کارشناس شماره ۲

قارچکش سه بار به فاصله ی 7 روز یعنی اگر الان اسپری کردید 7 روز بعد تکرار کنید بعد دوباره 7 روز بعدش

۱۴۰۱-۱۰-۲۹ ۲۱:۱۶:۴۵

نیلوفر غفاری

این گیاه هم لازم به قارچ کشی هست چون برگاش شل شده و رنگ و شادابی خودشو از دست داده ؟ اسپری قارچ کشی رو فقط روی برگها اسپری کنم یا زیر برگها هم لازم هست

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۱۰-۲۹ ۲۱:۳۱:۰۴

نیلوفر غفاری

آگلونما منظورم هست برگاش شل و بی حال شده لطفا در این هم راهنمایی بفرمایید

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۱۰-۳۰ ۲۰:۱۰:۴۷

کارشناس شماره ۲

لطفا سوال اگلونما رو در تالار خودش مطرح بفرمایید هرتاپیک برای یک گیاه هست

۱۴۰۱-۱۱-۰۱ ۰۰:۳۱:۱۵

نیلوفر غفاری

بله چشم جوونه های تازه ای که بلند می شن طوریکه از خود شاخه های اصلی گل بالاتر می آیند برای حفظ زیبایی بن سایم می تونم جوونه ها رو هم قد شاخه ها قیچی کنم و موقع قیچی دقیقا از کدوم قسمت جدا کنم بهتر هستش

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۱۱-۰۴ ۰۹:۲۵:۲۳

کارشناس شماره ۲

بله حتما فقط قیچی و قبلش ضدعفونی کنید بعد از هرس هم محل برش و قارچکش اسپری کنید

۱۴۰۱-۱۱-۰۴ ۱۲:۱۷:۵۶

نیلوفر غفاری

سلام و درود بعد قارچ کشی تمام برگاش ریخت الان گلم اینجوری شده و ساقه های تازه از خاک زیاد زده به نظرتون چکار کنم اون شاخه های قبلی رو چکار کنم

۱۴۰۱-۱۱-۲۲ ۱۲:۵۵:۱۷

نیلوفر غفاری

سلام و درود بعد قارچ کشی تمام برگاش ریخت الان گلم اینجوری شده و ساقه های تازه از خاک زیاد زده به نظرتون چکار کنم اون شاخه های قبلی رو چکار کنم

۱۴۰۱-۱۱-۲۲ ۱۲:۵۵:۵۸

نیلوفر غفاری

۱۴۰۱-۱۱-۲۲ ۱۲:۵۶:۱۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@