پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سمیه ابراهیمی

تعداد سوال: ۱

ریزش برگ های گل شفلرا ویژه

تعداد بازدید ۲۲۸

باسلام،یکسالی میشه گل شفلرا را دارم ،پشت اُپن جلوی دربالکن گذاشته بودم که نور کافی داشته باشه اما با سرد شدن هوابرگها شروع به قهوه ای شدن وریزش کردن از قارچ کش هم استفاده کردم اما متاسفانه همچنان به شکل عکس زیر هستن ممنون میشم کمکم کنید.

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۱۰-۲۷ ۱۶:۵۶:۴۹

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر یک عکس کلی از گلدون هم ارسال بفرمایید

۱۴۰۱-۱۰-۲۸ ۰۲:۱۸:۱۵

سمیه ابراهیمی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۱۰-۲۸ ۱۷:۴۹:۱۳

کارشناس شماره ۲

ریزش برگ زیاد هست ؟ یا در حد هفته ای ۱۰ تا؟ چون در حد کم طبیعی هست و گیاه کمی در فاز استراحت میتونه خزان داشته باشه ولی اگر زیاد باشه باید بررسی بشه

۱۴۰۱-۱۰-۲۹ ۱۵:۰۴:۲۳

سمیه ابراهیمی

نه بیشتراز هفته ای ۱۰تا هستش

۱۴۰۱-۱۰-۲۹ ۲۰:۴۴:۴۹

کارشناس شماره ۲

پشت برگ رو چک کنید ببینید دونه های برجسته قهوه ای یا تارعنکبوت میبینید؟ زیر گلدون هم چک کنید ببینید ریشه ها خارج نشده؟

۱۴۰۱-۱۰-۲۹ ۲۱:۱۸:۰۲

سمیه ابراهیمی

پشت بعضی از برگها به این شکل هست اما همه برگها خیرواینکه ریشه هم از زیر گلدان زده بیرون

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۱۰-۲۹ ۲۳:۳۵:۲۵

کارشناس شماره ۲

گلدون رو باید با یک سایز بزرگتر تعویض کنید بعد از تعویض بک نوبت قارچکش ابیاری کنید و همزمان سطح برگ اسپری کنید بعد از ۲۰روز کوددهی جهت رفع تنش و تقویت گیاه شروع میشه سه ماه یکبار هیومیک اسید ماهی،یکبار جلبک دریایی ماهی یکبار کود ریشه زا

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature کود تقویت ریشه قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۱-۱۰-۳۰ ۲۳:۵۴:۳۳

سمیه ابراهیمی

سپاس ازراهنماییتون،فقط این کودهارو چطور باید تهیه کنم ؟گل فروشیهادارن؟

۱۴۰۱-۱۰-۳۰ ۲۳:۵۹:۳۴

سمیه ابراهیمی

درباره این گلها هم میتونید راهنماییم کنید؟بونسایم کلا خشک شده،کاکتوسمم دیگه گل نمیده،ماداگاسکارمم دیگه برگ نمیده و تنش شل شده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۱۱-۰۱ ۰۰:۰۸:۲۳

کارشناس شماره ۲

روی همین لینک کلیک کنید میتونید از سایت ما سفارش بدید فقط سوال بونسای رو در تالار خودش مطرح بفرمایید هرتاپیک برای یک گیاه هست

۱۴۰۱-۱۱-۰۱ ۰۰:۱۰:۵۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@