پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

Raha

تعداد سوال: ۱

خمیده شدن شاخه ها ویژه

تعداد بازدید ۱۹۶

سلام یک هفته است دراسنا خریدم اول همه ی شاخه ها رو به بالا بودن وای دو روزه شاخه ها خمیده و افتاده شدن داخل یه بطری اب شیشه ای هست به صورت تزیینی علتش چیه؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۱۰-۲۷ ۱۶:۵۹:۴۵

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر اگر داخل آب هست لازمه اب رو چک کنید اگر کدر شد اب رو با اب جوشیده تعویض کنید و بهتره گیاه رو به شکلی در ظرف اب قرار بدید که انتهای ساقه با انتهای ظرف در تماس نباشه تا دچار بیماری قارچی نشه

۱۴۰۱-۱۰-۲۸ ۰۲:۱۷:۳۰

Raha

نه اب کدر نشده و ساقه هم خیلی فاصله داره ته ساقه رشته های سفید خیلی نازکی هست مثل ریشه . علت دیگه ای داره که اینجوری شد؟

۱۴۰۱-۱۰-۲۸ ۰۹:۴۳:۵۸

کارشناس شماره ۲

بله شوک جابجایی و دمایی میتونه باعث بیحالی برگ ها شده باشه کنار پنجره یا وسیله گرمایشی قرار ندید و ریشه ها ۴_۵ سانت شد به خاک منتقل کنید بعد از اون دیگه قابلیت انتقال به خاک نداره و باید در آب نگهداری بشه

۱۴۰۱-۱۰-۲۸ ۱۱:۲۸:۴۱

Raha

الان ریشه ها به این شکل هستن توی اب باشن هنوز یا بکارم توی خاک در کل چی کار کنم که به همون حالت اول برگرده و افتاده نشه ؟ چون روی اپن اشپزخونه هست نه پنجره پیشش هست و نه خیلی گرمه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۱۰-۲۸ ۱۱:۴۰:۲۷

کارشناس شماره ۲

هنوز ریشه ها کوچک هستند اجازه بدید سه چهارسانت رشد بکنه بعد به خاکی با ترکیب کوکوپیت، پرلیت و‌پیت ماس منتقل کنید بهتره یک هفته اول سطح گیاهتون رو با یک پلاستیک شفاف کاور کنید تا به محیط گلدون عادت بکنه سطخ پلاستیک چند سوراخ جهت برقراری هوا قرار بدید و جایی بزارید که نور غیر مستقیم داشته باشه تا دوماه کوددهی هم نشه

۱۴۰۱-۱۰-۲۹ ۱۵:۰۳:۱۵

Raha

ممنون . الان که شاخه ها افتاده شدن چی کار کنم به روز اولش برگرده و بدتر نشه اینجوری خیلی نامرتبه

۱۴۰۱-۱۰-۲۹ ۱۵:۲۲:۰۱

کارشناس شماره ۲

ببینید شاخه ها یی که افتادگی دارن خیلی به حالت اول برنمیگرده فقط میتونید از بدتر شدن حالش جلوگیری کنید و جلوی پوسیدگیشو بگیرید

۱۴۰۱-۱۰-۲۹ ۲۱:۲۹:۲۲

Raha

خب برای همین چه روشی و پیش بگیرم ؟چون الان که زوده بره توی خاک .جاش،نورش،چه کاری براش انجام بدم؟

۱۴۰۱-۱۰-۲۹ ۲۱:۴۱:۳۱

کارشناس شماره ۲

ببینید برای جلوگیری از پوسیدگی عرض کردم با تغییر رنک آب سریع آب رو با اب جوشیده سرد شده تعویض کنید نزارید قلمه به انتهای ظرف برخورد بکنه و میتونید دو تکه ذغال داخل آب بیاندازید تا کمی از قارچی شدن جلوگیری بکنه

۱۴۰۱-۱۱-۰۱ ۰۰:۰۹:۴۰

Raha

سلام وقت بخیر لطفا راهنمایی کنین زاموفیلیا که دارم شاخه هاش به این شکل شدن نیاز به قلمه گیری داره یا اینکه فقط ببندمشون که نشکنن؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۱۱-۱۱ ۱۶:۳۷:۲۵

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر بله حتما ببندید شاخه هارو و اگر گلدون دوساله تعویض نشده از پاجوش هاش حدا کنید و در گلدون دیگه بزارید

۱۴۰۱-۱۱-۱۲ ۱۹:۲۶:۳۰

Raha

یعنی پاجوش هایی که در اومدن و از خاک بکشم بیرون ؟ بعد ریشش چی؟

۱۴۰۱-۱۱-۱۲ ۲۰:۴۲:۲۷

کارشناس شماره ۲

خیر با ریزوم از داخل خاک جدا کنید برای اینکار لازمه گیاه از خاک خارج بشه

۱۴۰۱-۱۱-۱۳ ۰۲:۳۹:۵۷

Raha

سلام یوکای که دارم فقط این شاخه جون نمیگیره و برگ هاش مدام زرد میشه و خشک علتش چیه چه کاری براش انجام بدم ممنون

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۱۲-۱۰ ۱۰:۱۶:۴۳

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر هرتاپیک برای مطرح کردن سوال یک گیاه هست برای سوال بعدی،لطفا در تاپیک جدید و تالار یوکا سوالتون رو مطرح بفرمایید

۱۴۰۱-۱۲-۱۲ ۰۱:۴۹:۳۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@