پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سارا

تعداد سوال: ۱

فیکوس الاستیکا ویژه

تعداد بازدید ۲۱۵

سلام وقت بخیر ، من یکسال هست فیکوس الاستیکا دارم همون اول دو تا برگ داد و بعد رشدش متوقف شد ، بهم گفتن گلدونش خیلی بزرگ بوده و منم دو هفته پیش گلدونشو عوض کردم ، بعد از اون برگهای پایینش شروع کرد به زرد شدن و افتادن و بقیه برگها هم حالت آویزان پیدا کردن و لوله شدند ، آبیاری فقط وقتی خاک تا دو سه سانت خشک بشه انجام میدم ، رطوبت با بخور سرد تامین میشه ، نور پشت پنجره جنوبی پشت پرده حریر بسیار نازک ، بایورادیکانس چند آب در میان بهش میدم و یک قارچ کش بصورت دوماه یبار میدم ( رزالاکسیل)

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۱۰-۲۸ ۲۰:۴۷:۵۰

سارا

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۱۰-۲۸ ۲۰:۵۵:۴۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا یک عکس از سایز گلدون و شکل کلی گیاه هم ارسال میفرمایید و بعد از تعویض گلدون قارچکش استفاده کردید؟

۱۴۰۱-۱۰-۲۹ ۱۴:۵۸:۴۹

سارا

بله رزولاکسیل را بعد از تعویض گلدان دادم.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۱۰-۲۹ ۱۵:۰۲:۴۹

کارشناس شماره ۲

چه مدت از تعویض گلدان میگذره؟

۱۴۰۱-۱۰-۲۹ ۱۵:۰۸:۰۷

سارا

دو هفته میگذره این مشکل ۵ روزه ایجاد شده

۱۴۰۱-۱۰-۲۹ ۱۵:۱۰:۴۴

کارشناس شماره ۲

با توجه به این وضعیت احتمال اسیب به ریشه درزمان تعویض یا تنش بالا هست گلدون رو به مدت دو‌ساعت در یک تشت آب قرار بدید و جایی بزارید که نور خمب غیر مستقیم داشته باشه ببینید اگر تغییزی در روند برگ ها ایجاد نشد باید دوباره ریشه ها بررسی بشه و اکر پوسیدگی وجود داشت علاوه بر جدا کردن پوسیدگی لازمه خاک تعویض بشه و گلدون هم با قارچکش کاملا ضدعفونی بشه زیر گلدون حداقل ۴ سوراخ زهکش داشته باشه

۱۴۰۱-۱۰-۳۰ ۲۳:۵۷:۲۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@