پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ليلا نيك پور

تعداد سوال: ۱

لك قهوه اي شفلرا ویژه

تعداد بازدید ۲۶۲

با سلام خدمت شما من حدود ٢ هفته هست كه يك گلدان شفلرا خريدم، متاسفانه موقع خريد دقت نكردم و لك هاي كوچك قهوه اي ريز زير بعضي از برگها بود. من گلدان را تعويض و خاك به گلدان اضافه كردم. تقريبا ٤ روز هست كه لكه هاي قهوه اي روي چندتا از برگها به وجود آمد و هر روز بزرگتر ميشوند و برگ ميريزد من چند تا ازاين برگهاي بيمار را جدا كردم و امروز قارچكش بنوميل را روي برگها اسپري كردم ميخواستم لطف كنيد راهنماييم كنيد كه چيكار كنم

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۱۱-۰۲ ۱۰:۱۷:۵۳

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر گیاهتون رو غبار پاشی هم میکنید؟ و لکه ها در برگ های جوان دیده میشه یا برگ های پایینی؟ و اندازه ی لکه ها بعد از اسپری قارچکش بزرگتر شدند؟

۱۴۰۱-۱۱-۰۲ ۱۵:۵۸:۵۳

ليلا نيك پور

تو اين ٢ هفته اصلا غبار پاشي نكردم، فقط دستگاه بخور سرد ٢ ، ٣ بار در هفته روشن ميكردم. لك هاي قهوه اي ريز در پشت برگها بيشتر در برگهاي بالاي گلدان هست لكهاي قهوه اي بزرگ هم در وسط گلدان هست همين امروز قارچ كش زدم و تغيير خيلي خاصي متوجه نشدم، عكس زير بعد از اسپري قارچ كش گرفتم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۱۱-۰۲ ۱۶:۰۸:۱۳

ليلا نيك پور

يه سوال ديگه دارم، بعد از اسپري قارچ كش لك هاي سفيد قارچ كش رو برگها ماند كه تو عكس قبلي كه فرستادم معلومه، ميخواستم بدونم كه نبايد برگها را با دستمال تميز كنم ديگه و اين قارچ كش بايد روي برگها باقي بماند؟

۱۴۰۱-۱۱-۰۲ ۱۶:۱۸:۵۳

کارشناس شماره ۲

ببیتید قارچکش بنومیل منسوخ شده و بهتره از،قارچکش ایمن تر در فضای منزل استفاده کنید براتون لینک قارچکش و‌میزارم طبق دستورش سه بار به فاصله ۷ روز سطح لکه ها اسپری کنید همرزمان داخل اب ابیاری هم بهش بدید تو این مدت درمان کوددهی نشه و از اول اسفند زمانیکه رشد و گسترش لکه ها متوقف شد کوددهی و شروع کنید با کود اصلاح کننده خاک سه ماه یکبار کودمحرک ریشه زایی ماهی یکبار کود محرک برگدهی ماهی یکبار جلبک دریایی ماهی یکبار

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature کود برگ دهی کود تقویت ریشه قارچ کش (Fungicide) کود ارگانیک جلبک دریایی
۱۴۰۱-۱۱-۰۳ ۱۵:۱۵:۱۲

ليلا نيك پور

٢ تا سوال دارم: ١.ازم پرسيديد كه لكه ها بعد از اسپري قارچ كش بزرگتر شدند يا نه؟ ميخواستم بدونم كه بعد از اسپري قارچ كش چه اتفاقي بايد بيافته ٢.قارچ كش بنوميل چون ايمن نيست در محيط خانه منسوخ شده؟ چون من داخل بالكن اسپري زدم بعد يه ٢ ساعت گذاشتم داخل حمام بمونه و بعد گذاشتم سرجاش.

۱۴۰۱-۱۱-۰۴ ۱۵:۰۰:۰۳

کارشناس شماره ۲

بله قارچکش بنومیل برای سلامت خودتون ضرر داره و اگر قارچکش خوب عمل کرده باشه لکه ها تعدادش بیشتر نمیشه و اندازه شون هم بزرگتر نمیشه و به سمت خشک و خاکستری شدن میرن

۱۴۰۱-۱۱-۰۵ ۰۱:۲۹:۲۳

ليلا نيك پور

سلام مجدد من از قارچ كش استفاده كردم ولي هر روز لكه ها زياد ميشد ، خاك گلدان را ١٠ روز پيش عوض كردم و پر از كرم و يكسري حشرات ريز خيلي كوچك سفيد بود، و بيشتر گِل بود تا خاك و ريشها يكم صدمه ديدن موقع تعويض. الان ديگه لكهاي قهوه اي ايجاد نميشود ولي برگها از نقطه اتصال قهوه اي ميشوند، ممنون ميشم راهنماييم كنيد.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۱۱-۲۵ ۱۸:۰۳:۵۴

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر ریشه هم حالت نرم و لزج داشت؟ و بعد تعویض قارچکش استفاده کردید؟

۱۴۰۱-۱۱-۲۶ ۰۰:۴۸:۴۱

ليلا نيك پور

خير ريشه سالم بود بله بعد تعويض خاك از قارچ كش و عيوميك اسيد استفاده كردم

۱۴۰۱-۱۱-۲۸ ۱۰:۳۱:۳۹

کارشناس شماره ۲

برای این گیاه با وضعیت حال حاضر به قارچکش سیستمیک نیاز دارید مثل رورال تی اس یا کاربندازیم و مورد بعدی اگر گیاهتون حجم زیادی از ریشه هاشو از دست داده باید در خاک سبک بگذارید تا دوباره ریشه بده و در خاک معمولی و سنگین بدلیل نداشتن ریشه نمیتونه خوب رشد کنه و اب جذب بکنه

۱۴۰۱-۱۱-۲۸ ۲۲:۱۹:۱۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@