پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۱

دراسنا کامپکت ویژه

تعداد بازدید ۱۷۵

سلام وقت بخیر/ مدتی هست این گیاه رو دارم . هر 15 روز یک بار آبیاری ( بدون املاح) انجام میشه. سوراخ زهکش هم بازه. نور غیر مستقیم دریافت میکنه اما یهو از پایین تمام برگهاش شروع کرد به سیاه شدن و خشک شدن. ساخت جزیره هم انجام دادم اما فرقی نکرد. الانم چندتا بیشتر برگ سبز نداره. با این وجود آیا هنوزم میشه نجاتش داد؟؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۱۱-۰۲ ۱۲:۲۷:۰۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر کود یا سم خاصی استفاده کردید؟ و فاصله با پنجره و منبع گرمایشی چقدر هست؟

۱۴۰۱-۱۱-۰۲ ۱۶:۰۸:۱۷

کاربر

از هیچ نوع سمی استفاده نکردم. اما دو بار هیومیک اسید بهش دادم. رادیاتور زیر پنجره اس که هر دو با گیاه بیش از نیم متر فاصله دارند.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۱۱-۰۲ ۱۷:۱۴:۵۶

کارشناس شماره ۲

گیاهتون رو حداقل یک‌متر با فاصله از پنجره قرار بدید و با رادیاتور هم همینطور حداقل یک متر فاصله لازمه و برای تامین رطوبت اطراف گیاه دراین فصل که وسایل گرمایشی روشن هست لازمه یک ظرف آب کنار گلدون قرار بدید برای اب ابیاری حتما ۲۴ساعت آب در ظرف درباز بمونه که کلر کاملا جدا بشه و اسید هیومیک با فاصله ۳ ماه به شکل ابیاری استفاده بشه اگر دز فواصل نزدیک استفاده بشه گیاهسوزی داره

۱۴۰۱-۱۱-۰۳ ۱۴:۲۸:۵۹

کاربر

نیازی هست که خاک گیاه رو عوض کنم؟ جای گیاه رو چند روزی هست تغییر دادم که نه نزدیک پنجره اس نه رادیاتور. یعنی ممکنه دوباره حالش خوب بشه با مواردی که فرمودید؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۱۱-۰۳ ۱۴:۳۸:۳۰

کارشناس شماره ۲

ببینید در حالتی گیاه دوباره میتونه برگ جدید بده که ریشه و ساقه سالم باشه پایین ساقه رو اروم فشار بدید ببینید حالت پوک و خشک اگه داشته باشه لازمه ازهمونجا ببرید چون اب نمیتونه از ریشه به برگ منتقل بشه اگر ساقه سالم بود ریشه رو هم چک کنید و اگر حالت خشک و پوک نداشته باشه بله میتونه دوباره جوونه بده

۱۴۰۱-۱۱-۰۳ ۱۴:۵۵:۱۴

کاربر

متوجه شدم. ممنون از راهنماییتون. اگه سوالی بود مجدد براتون پیام ارسال می کنم.

۱۴۰۱-۱۱-۰۳ ۱۵:۰۰:۴۶

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم بله از همین تاپیک میتونید اطلاع بدید

۱۴۰۱-۱۱-۰۳ ۱۵:۰۳:۰۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@