پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فریما ترابلی

تعداد سوال: ۱

پشه زدن برگ انجیری ویژه

تعداد بازدید ۲۱۰

سلام وقتتون بخیر ببخشید من یه برگ انجیر سلوم دارم که چند وقتی میشه پشه های سیاه میزنه خاکش هم عوض کردم سم هم زدم ولی همچنان بازم اون پشه های سیاه رو داره نمیدونم دیگه باید چیکار کنم میترسم که گیاهم بمیره ممنون میشم راهنماییم بفرمایید

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۱۱-۰۶ ۰۰:۵۶:۲۷

فریما ترابلی

روی ۵ تا برگ انجیریم که دارم همش از این لکه های زرد و قهوه ای هستش که نمیدونم براثر چیه و اینکه گلدان برگ انجیری از این گلدان های فایبر گلاسی هستش میتونه از گلدانش باشه ؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۱۱-۰۶ ۰۱:۰۵:۱۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر وجود پشه های زیاد به خاک و رطوبت و دما ارتباط داره از چه سمی استفاده کردید ؟

۱۴۰۱-۱۱-۰۶ ۰۹:۱۶:۴۴

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر وجود پشه های زیاد به خاک و رطوبت و دما ارتباط داره از چه سمی استفاده کردید ؟

۱۴۰۱-۱۱-۰۶ ۰۹:۱۷:۲۰

فریما ترابلی

ممنون از پاسخگوییتون از اسپری مالاتیون استفاده کردم یعنی رطوبتش زیاده که پشه میذاره ؟

۱۴۰۱-۱۱-۰۶ ۰۹:۲۵:۰۳

کارشناس شماره ۱

بله رطوبت زیاد و دمای بالا ، میتونید از دیازینون هم استفاده کنید دوبار با فاصله ی دو هفته، اگر پشه ها از بین نرفتند باید خاک را بطور کامل تعویض کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon)
۱۴۰۱-۱۱-۰۶ ۲۳:۵۴:۵۷

فریما ترابلی

ممنون از راهنماییتون فقط اون قسمتای برگام که حالت لکه لکه های زرد و قهوه ای براثر چی اینجوری شدن ؟

۱۴۰۱-۱۱-۰۷ ۰۰:۰۴:۳۷

کارشناس شماره ۱

وجود لکه های زرد و قهوه ای هم بعلت افراط و تفریط در آبیاری و آبیاری نادرست است . برای آبیاری اجازه بدید خاک گلدان نسبتا خشک بشه و بعد گیاه رو سیرآب کنید. ابیاری در فصول گرم بیشتر و در فصول سرد کمتر انجام بشه .

۱۴۰۱-۱۱-۰۷ ۲۳:۱۰:۰۲

فریما ترابلی

ممنون از راهنماییتون سپاس فراوان

۱۴۰۱-۱۱-۰۷ ۲۳:۱۳:۳۱

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۱-۱۱-۰۷ ۲۳:۱۴:۱۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@