پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زهرا

تعداد سوال: ۱

خشک شدن بونسای کاج نانا و راه حل برای احیا ویژه

تعداد بازدید ۴۷۴۲

سلام وقت بخیر. من یک بونسای کاج نانا دارم حدود ۳هفته ست برگ هاش سبز خشک شدن و کم کم دارن قهوه ای میشن. پشه یا افت و تار عنکبوتی نداره. نور کم هم نزدیکش بود ولی فیلتر شده. ابیاری هم هفته ای یکبار یک لیوان روی نیمه جلویی و یک لیوان نیمه پشتی گلدون میدم. چیکار کنم دوباره مثل قبل شاداب و سبز بشه؟ اصلا این امکان وجود داره که بهش بیشتر برسم و دوباره خوب خوب بشه؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۱۱-۲۴ ۱۲:۵۰:۵۰

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتون بخیر چندتانکته مهمه یکی اینکه زیرگلدونتون زهکشش بازه؟ و رطوبت محیط چه اندازه هست؟یعنی دستگاه بخور دارید؟ و یک تکه کوچک از شاخه رو ببرید ببینید داخل شاخه خشکه؟ یا زندس؟

۱۴۰۱-۱۱-۲۶ ۰۰:۴۷:۴۴

زهرا

زهکششو نمیدونم چجوری باید چک کنم ولی وقتی اب میدم اب اضافی از پایینش خارج میشد. برای رطوبت هم این اواخر زیرش با سینی حالت جزیره درست کردم و یکم خود گلدون رو از کف فاصله دادم که کیپ نشه. یکی از شاخه های کوتاه کناریشو بریدم داخلش چوبی شده بود ولی تنه مشخصه که رطوبت داره انگار زنده ست. از تنه هم یکم بریدم خیلی سطحی که مشخص بشه و دیدم داخلش یه لایه سفید رنگ مرطوبه. حالا چیکار میشه کرد؟ عکسش رو میفرستم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۱۱-۲۶ ۱۶:۲۵:۱۵

کارشناس شماره ۲

با توجه به مواردی که گفتید ببینید اگر اون قسمت تنه خیلی نرم باشه در حدی که با دست که اروم فشار بدید داخل میره نشونه پوسیدگی و انسداد اوند گیاهه و از همون قسمت مجبور میشیم گیاه رو کات کنیم چون اون قسمت باعث میشه مواد غذایی،و اب به بالای گیاه نرسه در رابطه با زهکش سوراخ زیر گلدون اگر باز باشه زهکش مناسبه و در رابطه با جزیره برای تامین رطوبت لازمه زیر گلدونی با قطر سه برابر گلدون انتخاب کنید اگر زیر گلدونی هم سایز گلدون باشه رطوبت جانبی بالا نمیره

۱۴۰۱-۱۱-۲۷ ۰۱:۵۸:۴۳

زهرا

متوجه شدم ممنون. درمورد اون قسمتی که گفتید نرمه خیر نرم نیست دورش که تنه ست سفته و داخلش هم که سفیده مرطوبه و زنده ست اما اونم شل و نرم نیست بافت محکمی داره ولی چوبی نیست. جزیره هم درست میکنم براش. زهکش رو چک کردم بازه. چه کاری میشه کرد که حالش خوب بشه؟

۱۴۰۱-۱۱-۳۰ ۱۷:۵۸:۴۲

کارشناس شماره ۲

بله جزیره هم مناسبه ولی دقت کنید این کارها کمک میکنه عمر گیاهتون بالا بره اما این گیاه کلا گیاه داخل منزل نیست و معمولا عمر بالایی در محیط بسته بدون تهویه نداره ابیاری رطوبت و نور و براش تنظیم کنید کودهایی که براتون میزارم هم به بالا رفتن مقاومت گیاهتون کمک میکنه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود بونسای کود ارگانیک جلبک دریایی کود شیمیایی آمینه اسید هورمون اکسین
۱۴۰۱-۱۲-۰۱ ۱۶:۵۱:۳۴

زهرا

اگر این شرایط رو براش تامین کنم و از این کودها بهش بدم دوباره سبز میشه؟ گیاه زنده ست؟ بین اینهایی که فرستادید مهم ترینش کدوما هستن که حالشو خوب میکنه؟

۱۴۰۱-۱۲-۰۲ ۱۴:۴۵:۱۴

کارشناس شماره ۲

ببینید قسمت خشک گیاه که دوباره به حالت اول برنمیگرده با کمک کوددهی و رعایت شرایط محیطی میتونی به بالا رفتن عمر گیاه کمک کنید و جلوی بدتر شدن حالشو بگیرید مهمترین اسید هیومیک امینو اسید هست

۱۴۰۱-۱۲-۰۲ ۱۸:۴۱:۵۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@