پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سعید چکنی

تعداد سوال: ۱

عضویت: ۲۲-۰۸-۱۴۰۱

نخل ماداگاسکار ویژه

تعداد بازدید ۱۷۸

در مهرماه گیاه خرسداری شد و گلدان تعویض کردند و دو هفته اول خیلی خوب رشد کرد بعدش برگ ها زرد شد بعد از اون سیاه شد و برگ ها ریخت حتی برگ های جدید هم بسرعت ریختند الان برگ جدید نداره و برگ های موجودشبدون زردی و یا سیاهی میریزه بفرمایید چکار کنیم

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۱۱-۲۹ ۱۶:۱۶:۳۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

عضویت: ۳۱-۰۳-۱۳۹۹

سلام وقت بخیر. نخل ماداگاسکار گیاهی نوردوست است و به محیطی با تهویه ی خوب نیاز دارد. تهویه ی نامناسب محیط و ابیاری نادرست میتواند باعث شیوع بیماری قارچی و بروز این مشکل شده باشد . خاک گلدان باید خاک کاکتوس با زهکشی خوب باشد. نحوه ی آبیاری به چه صورته؟ و در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید؟ آیا روی برگها و تنه چسبندگی هم ایجاد شده؟

۱۴۰۱-۱۱-۳۰ ۰۰:۲۵:۱۴

سعید چکنی

تعداد سوال: ۱

عضویت: ۲۲-۰۸-۱۴۰۱

ابیاری تقریبا ۲۰ روز ۲ لیتر برگ های جدید بسرعت سیاه شدند سفیدی ها یکم سفت هستند و قسمت بالای گیاه هستند چسبندگی روی برگ ها با دست حس نمیشه این بار دوم هست که من هزینه واریز میکنم ولی نتیجه نمیگیرم لطفا رسیدگی کنید

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۱۲-۱۹ ۱۹:۲۷:۳۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

عضویت: ۳۱-۰۳-۱۳۹۹

آبیاری در این فصل زیاده از حد انجام شده . و اینکه تهویه ی محیط براش مناسب نیست بهتره با گرم شدن هوا گیاه را در تراس قرار دهید . نخل ماداگاسکار گیاهی نوردوست است و به محیطی با تهویه ی مناسب نیاز دارد .بهتره در نیمه ی اول سال در فضای آزاد نگهداری شود . و در نیمه ی دوم سال به محیطی پرنور با تهویه ی عالی منتقل شود. آبیاری در نيمه ی دوم سال باید کمتر انجام شود چون گیاه وارد فاز استراحت شده و کم رشد میشود . برای آبیاری حتما خاک را تست کنید و اگر خاک نسبتا خشک بود گیاه را آبیاری نمایید . نیاز به رطوبترسانی ندارد .

۱۴۰۱-۱۲-۲۰ ۰۱:۰۳:۴۴

سعید چکنی

تعداد سوال: ۱

عضویت: ۲۲-۰۸-۱۴۰۱

در پیام گفتین که گیاه آفت گرفته لطفا لینک آفت کش برام بفرستین

۱۴۰۱-۱۲-۲۳ ۰۱:۱۵:۱۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

عضویت: ۳۱-۰۳-۱۳۹۹

یکی از عوامل میتواند وجود آفت باشد . فعلا گیاه شمانیازی به سمپاشی ندارد . آبیا ی را کمتر کنید و تهویه را بهبود بخشید میتوانید برگهای آسیب دیده را جدا کنید چون ترمیم نمیشوند . و گیاه را با کود پتاس بالا تقویت کنید . ماهی یکبار کافیست . از اوایل بهار تا اواخر تابستان کوددهی انجام شود .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 12-12-36
۱۴۰۱-۱۲-۲۳ ۲۳:۴۰:۱۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@