پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

sarbakhteh setareh

تعداد سوال: ۱

قهوه ای شدن برگهای فیکوس ویژه

تعداد بازدید ۱۲۷

سلام ,من یه درخت فیکوس لیراتا دارم که برگهاش داره قهوه ای و خشک میشه و اطراف گلدون پراز حشره های بالدار مشکی خیلی ریز میشه و همشون هم مرده ان،آبیاری من به این صورت هست که خاک رو چک میکنم اگر خشک بود یک لیترو نیم هر سری آبیاریش میکنم

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۱۱-۳۰ ۱۳:۵۹:۱۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر . وجود حشرات در گلدان حاکی از اب و یا رطوبت زیاد است . در هر نوبت از آبیاری بهتر است حداقل دو سوم خاک نسبتا خشک باشد و بعد آبیاری انجام شود . البته در این فصل چون فیکوس تقریبا در حالت رکود قرار دارد باید به اینصورت آبیاری انجام شود و طبیعتا در فصل رشد (بهار و تابستان) باید ابیاری بیشتر انجام شود . اگر حشرات مرده هستند نیازی به سمپاشی نیست اما اگر حشرات زنده در خاک مشاهده کردید با سم دیازینون گیاه را سمپاشی کنید. قهوه ای و خشک شدن برگها و یا ریزش آنها بعلت آبیاری نادرست است . همچنین نوسان دمای محیط و یا تهویه ی نامناسب محیط هم میتواند باعث بروز این آسیب شود . که با کنترل موارد فوق میتوان از آسیب دیدن بیشتر گیاه ، جلوگیری نمود .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon)
۱۴۰۱-۱۱-۳۰ ۲۰:۲۹:۴۷

sarbakhteh setareh

تعداد سوال: ۱

پس ینی من چندروز یکبار آب بدمش؟چون خیلی بزرگه و حس میکنمنیاز به آب زیاد داره،الان باید دقیقا چیکار کنم

۱۴۰۱-۱۱-۳۰ ۲۰:۴۱:۰۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

برای آبیاری روز تعیین نکنید . خاک را با سیخ چوبی تست کنید اگر دو سوم خاک نسبتا خشک بود آبیاری را انجام دهید . رطوبترسانی را اگر محیط خشک است میتوانید از طریق جزیره تامین کنید .

۱۴۰۱-۱۲-۰۲ ۰۸:۰۹:۰۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@