پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

الهام امین پور

تعداد سوال: ۱

سیاه شدن برگهای اسپاتی فیلوم ویژه

تعداد بازدید ۱۲۰

از نظر نور و گلدان و آبدهئ مشکلی نداره چون همیشه خاک رو چک میکنم چند سانت از خاک خشک شده باشه آب تضفیه بیات بهش میدم ،همه طوری باهاش کنار میام اما برگهاش سیاه میشن و بعد خشک ، لطفا راهنماییم کنید ممنون

۱۴۰۱-۱۲-۰۳ ۱۱:۱۳:۴۴

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا عکس گیاهتون رو ارسال بفرمایید

۱۴۰۱-۱۲-۰۳ ۱۸:۲۰:۵۶

الهام امین پور

عکس رو کجا بفرستم ؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۱۲-۰۳ ۱۸:۳۴:۱۱

الهام امین پور

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۱۲-۰۳ ۱۸:۳۸:۱۰

کارشناس شماره ۲

پشت برگ هارو چک کنید علایم تازعنکبوت برجستگی خاصی میبینید؟ زهکش گلدونتون (سوراخ هایی که زیر گلدون برای تهویه هست) باز هست؟ بعد از ابیاری اب اضافه ازش خارج میشه؟

۱۴۰۱-۱۲-۰۵ ۰۰:۰۶:۵۹

الهام امین پور

برگهاش مشکلی نداره آب به اندازه بهش میدم اما از زیرش بیرون نمیزنه ،ممکنه به خاطر انحنای زیرش باشه

۱۴۰۱-۱۲-۰۵ ۰۰:۴۵:۱۷

کارشناس شماره ۲

بله دقیقا به همون خاطر هست زهکش زیر گلدون رو باز کنید بسته بودن زهکش باعث میشه خاک همیشه مرطوب باشه و همین مورد باعث سوختگی نوک برگ میشه

۱۴۰۱-۱۲-۰۵ ۲۲:۱۸:۱۸

الهام امین پور

مرسی از راهنماییتون اما گلدانم زهکشی داره زیرشو پنج تا سوراخ کردم ، به نظر شما ممکنه خاک من زهکشی نداشته باشه و آب رو به خودش بگیره برگهامو سیاه کنه ؟

۱۴۰۱-۱۲-۰۶ ۰۱:۱۱:۳۹

کارشناس شماره ۲

بله ببینید زهکشی نامناسب و مرطوب بودن خاک در اثر چند عامل ایجاد میشه بسته بودن سوراخ زهکش با گل و خاک جمع شدن اب زیر گلدون در زیر گلدانی خاک سنگین و رسی که اب رو در خودش نگه میداره ابیاری زیاد قبل از خشک شدن یک سوم ارتفاع خاک گلدون این چند مورد و حتما بررسی کنید برای اینکه ببینید خاک سنگین هست یا خیر یکم از خاک و در مشتتون بگیرید و خیسش کنید ببینید حالت گلی و قالبی میگیره؟ اگر این حالت بود یعنی سنگینه باید خاک تعویض بشه بهترین ترکیب خاک براش کوکوپیت/پرلیت/پیت ماس و کمی ورمی کمپوست هست

۱۴۰۱-۱۲-۰۶ ۱۲:۵۳:۵۶

الهام امین پور

سپاسگزارم ، الان این موقع سال میشه خاکش رو عوض کنم ؟

۱۴۰۱-۱۲-۰۶ ۱۳:۱۶:۰۹

کارشناس شماره ۲

بله الان خیلی هوا سرد نیست و اگر اصولی تعویض خاک انجام بشه هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه

۱۴۰۱-۱۲-۰۸ ۰۱:۰۰:۵۷

الهام امین پور

سپاسگزارم خیلی بهم کمک کردید که متوجه بشم که مشکل گلدانم از چیه ، میشه لطفا آخرین سوالم رو هم جواب بدید اصولی به چه صورت؟ و خاک باغچه رو میشه به گلدانم اضافه کنم

۱۴۰۱-۱۲-۰۸ ۰۱:۱۸:۰۵

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم بله حتما ببینید جهت تعویض خاک لازمه دو روز قبل به گیاه آب بدید زمان خارج کردن گیاه اروم ضربه بزنید به گلدون که ریشه سالم بیرون بیاد بعد تعویض گلدون اولین ابیاری با قارچکش انجام بشه

۱۴۰۱-۱۲-۰۹ ۱۵:۳۱:۴۳

الهام امین پور

خیلی خیلی ممنونم اما متاسفانه تمام کودها رو از جمله هیومیک اسید رو دارم به جز قارچ کش

۱۴۰۱-۱۲-۰۹ ۱۵:۳۶:۰۹

کارشناس شماره ۲

میتونید از سایت فقط قارچکش و تهیه بفرمایید

۱۴۰۱-۱۲-۱۰ ۰۱:۵۲:۴۶

الهام امین پور

بله ممنونم

۱۴۰۱-۱۲-۱۰ ۱۰:۴۷:۲۶

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم

۱۴۰۱-۱۲-۱۲ ۰۱:۴۶:۲۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@