پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ث.ساجدي

تعداد سوال: ۱

عضویت: ۰۳-۱۲-۱۴۰۱

زرد و خشك شدن برگ و ساقه ویژه

تعداد بازدید ۱۰۲

سلام من حدود يك ماه هست زاموفيليا خريدم از فرداي روزي كه اومد خونه چند تا از برگاش سوخته شد و بعد از چند رو دونه دونه برگ ها زرد و سياه شد و ريخت تا جايي كه الان ٦ تا ساقه تقريبا خراب شده.عكس ها هم به ترتيب خواب شدن ميذارم.

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۱۲-۰۳ ۲۳:۴۴:۵۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

عضویت: ۳۱-۰۳-۱۳۹۹

سلام وقت بخیر اگر گلدان در زمان خرید تعویض شده باشد گیاه دچار تنش شده است . گاهی اوقات اختلاف دمای محیط جدید با محیط قبلی و آبیاری نادرست هم میتواند باعث بروز تنش در گیاه شود . چون یکماه گذشته و گیاه هنوز دچار آسیب است بهتر است گیاه را از گلدان خارج کرده و وضعیت ریشه را چک کنید اگر علائمی مانند پوسیدگی یا آبکی شدن ، یا خشک وچروک شدن در ریشه مشاهده کردید قسمتهای آسیب دیده را جدا کرده و اجازه بدید کمی رطوبت اضافی گیاه کم شده و ریشه کمی خشک شود و بعد گیاه را در خا‌کی جدید و گلدانی با عمق کمتر بکارید .گلدان باید زهکشی خوبی داشته باشد .زامیفولیا را محیطی گرم با نور کافی قرار دهید . آبیاری را زمانی انجام دهید که دو سوم خاک نسبتا خشک شده باشد .

۱۴۰۱-۱۲-۰۴ ۰۶:۱۴:۵۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@