پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شهلا علامیر

تعداد سوال: ۱

خشک شدن گلهای وزریا ویژه

تعداد بازدید ۱۲۱

من دوماه پیش یک وزریا خریدم که وقتی اوردمش خیلی سرحال بود و گل هاش رنگ قرمز گوجه ای و لزج بودند اما بعد چند هفته دیگه گل هاش اون رنگ قرمز گوجه ای و نداره خشک و شکننده شدند شروع کردم به آب پاشی با اسپری اما تغییری نکرد بعد یک ماه هنوز همون شکلیه. اینم بگم وقتی اوردمش رو برگ هاش دانه های قهوهای داشت که هنوزم هست نمیدونم بیشتر شده یا نه. چکارم کنم مثل قبل خوشرنگ بشه. عکس قبل و حالا رو میزارم

۱۴۰۱-۱۲-۰۹ ۰۹:۱۱:۵۴

شهلا علامیر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۱۲-۰۹ ۰۹:۱۵:۳۳

شهلا علامیر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۱۲-۰۹ ۰۹:۱۶:۰۴

شهلا علامیر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۱۲-۰۹ ۰۹:۱۷:۰۲

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر دونه های قهوه ای برجسته هستند؟ با ناخن اروم کنده میشن؟ حالت چسبناکی هم سطح برگ میبینید؟

۱۴۰۱-۱۲-۰۹ ۱۵:۲۹:۴۸

کارشناس شماره ۲

یا منظورتون از دونه قهوه ای همین لکه های سطح برگ هستند؟

۱۴۰۱-۱۲-۰۹ ۱۵:۳۰:۱۷

شهلا علامیر

بله منظورم لکه های قهوه ای که روی سطح برگ ها هستند. لکه ها برجسته نیستند و اصلا چسبناک نیستند. مشکل اصلی تغییر ظاهر و رنگ اون گل قرمز وسط هست که حالت خشکی دارد و رنگش از قرمز گوجه های به قرمز تیره تبدیل شده است

۱۴۰۱-۱۲-۰۹ ۱۵:۳۶:۵۷

کارشناس شماره ۲

بله ببینید مشکل اصلی در واقع از همون لکه ها شروع شده گیاه شما دچار بیماری باکتریایی شده سطح برگ غبار پاشی نکنید و جهت کنترل بیماری به قارچکش مسی مثل بردو نیاز دارید

۱۴۰۱-۱۲-۱۰ ۰۱:۵۶:۳۴

شهلا علامیر

یعنی اب روی برگ های سبز نپاشم و روی فقط گل قرمز بپاشم؟ این قارچ کش چطور تهیه کنم و چطور استفاده کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

۱۴۰۱-۱۲-۱۰ ۲۳:۳۸:۳۶

کارشناس شماره ۲

بله چون در این فصل در و پنجره ها بسته هم هست و تهویه وجود نداره باقی موندن آب سطح برگ باعث گسترش بیماری باکتریایی میشه اصلا اب نپاشید برای رطوبت از دستگاه بخور سرد یا قرار دادن چند ظرف اب کنار گلدون استفاده کنید

۱۴۰۱-۱۲-۱۱ ۱۴:۳۲:۴۱

کارشناس شماره ۲

برای تهیه قارچکش به این شماره پیام بدید اگر در محصولاتمون داشته باشیم براتون ارسال میشه ۰۹۳۷۵۶۴۲۱۵۸

۱۴۰۱-۱۲-۱۱ ۱۴:۳۵:۱۸

شهلا علامیر

نحوه اب دادن باید به چه صورت باشد؟ گلفروش گفته بود در وسط گل اب را بریزیم . من اینکارو کردم اما اب در وسط گلدان جمع میشد و پایین نمیرفت خاکش همیشه خشک بود. مدتیست دیگر به خود خاک اب میدهم.

۱۴۰۱-۱۲-۱۱ ۲۰:۰۵:۵۲

کارشناس شماره ۲

بله دقیقا این گل به همین شکل ابیاری نیاز داره چون حالت پیاله وسط گل هست ولی در ابیاری بعدی قبل اینکه آب بریزید لازمه گلدون و کج کنید اب قبل خالی بشه بعد اب جدید ریخته بشه و اب حتما باید جوشیده سرد شده باشه از اب شیراستفاده نکنید

۱۴۰۱-۱۲-۱۲ ۰۱:۴۶:۰۵

شهلا علامیر

پس اینکه خاک خشکه طبیعیه؟فقط داخل وسط گل اب و بریزم کافیه؟ نیاز نیست به خود خاک اب بریزم؟ اینکه میگید کج کنم، منظورتون درهرنوبت ابیاری ؟یعنی ابش بریزه تو خاک؟ اون شماره هم پیام دادم اصلا جواب ندادند

۱۴۰۱-۱۲-۱۲ ۱۱:۱۱:۱۸

کارشناس شماره ۲

نه به خاک هم اب بدید گیاه ریشه داره هردو ابیاری و نیاز داره ولی ابیاری خاک زیاد نباشه هرزمان حدود یک سوم سطح خاک خشک بود ابیاری کنید

۱۴۰۱-۱۲-۱۲ ۲۱:۰۴:۳۹

کارشناس شماره ۲

براتون لینک قارچکش و میزارم این قارچکش هم جواب میده

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش پنکونازول
۱۴۰۱-۱۲-۱۲ ۲۱:۰۵:۲۰

شهلا علامیر

داخل سایت زده ناموجود. از کود هم میتونم استفاده کنم؟ چه کودی

۱۴۰۱-۱۲-۱۳ ۰۷:۳۹:۰۳

شهلا علامیر

گفتند سم اکسی کلر مس موجوده این مناسبه؟

۱۴۰۱-۱۲-۱۳ ۰۹:۳۰:۱۸

کارشناس شماره ۲

بله سم اکسی کلرور مس هم اوکیه فقط به دوز مصرفیش دقت منید غلیظ تر نشه

۱۴۰۱-۱۲-۱۴ ۰۰:۵۵:۴۶

شهلا علامیر

سلام من سم اکسی کلر مس رو سفارش دادم لطفا نحوه مصرف رو بهم دقیق بگید ممنونم

۱۴۰۱-۱۲-۱۴ ۰۹:۰۷:۴۵

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر بله حتما یک گرم در یک لیتر اب مخلوط کنید سطح برگ اسپری کنید کمی هم داخل خاک بریزید

۱۴۰۱-۱۲-۱۵ ۱۵:۵۵:۲۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@