پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه باشی زرگرآبادی

تعداد سوال: ۱

گل باباآدم ویژه

تعداد بازدید ۱۵۴

سلام وقتتون بخیر، حدود 8روزهست گل باباآدم به ارتفاع 70سانت با5برگ خریدم موقع خرید گلدونشو عوض کردن، پشت پنجره جنوبی گذاشتم نور زیادهست ولی آفتاب نداره، چندروز دور سه تا از برگها داره زرد میشه،اولی که آوردم کود گرین مکس 1تو یک لیترآب بهش دادم، ازهمون اول روخاکش چندتا پشه سیاه داشت دارچین وسیر روخاکش زدم فایده نداشت امروز سم دیازنون روخاکش اسپره کردم، میشه لطفاراهنمایی کنید که چقدر آب بهش بدم چون گلدونش بزرگه 32ارتفاع در 32قطر هست و آیا باید اینقدر آب بدم که از ته گلدون خارج بشه؟ دستگاه بخورسرداز اول واسش روشن کردم فاصله دستگاه تاگلدون چقدرباشه؟؟نیاز به اسپره آب رو برگ و ساقهاش هست؟؟ نور پشت پنجره زیادهست ولی نورخورشیدنیست نیاز به لامپ رشدگیاه هست؟؟ برای پشه هاکاردیگه ای انجام بدم؟؟؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۱۲-۱۰ ۱۴:۱۴:۰۴

فاطمه باشی زرگرآبادی

ممنونمیشم خانم کاظمی پاسخ سوالات من بدن، باتشکر

۱۴۰۱-۱۲-۱۰ ۱۷:۰۴:۲۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر . برای آبیاری باید اجازه بدید خاک گلدان حداقل دوسوم خاک ، خشک شود و بعد آبیاری را انجام دهید. آبیاری در فصل رشد یعنی بهار و تابستان باید به اندازه ای باشد که آب از ته گلدان خارج شود . کوددهی در این فصل مناسب نیست . برای باباآدم محیطی با نور فراوان و فضای کافی (نسبت به سایز گیاه) فراهم کنید تا به بهترین نحو رشد کند . این گیاه نیاز چندانی به کوددهی ندارد و خاکش باید بافتی متوسط داشته باشد نه سبک . بهترین روش برای تامین رطوبت این گیاه ، روش جزیره است .نیازی به دستگاه بخور نیست . اسپری کردن اب در فصول گرم را دوست دارد به شرطی که غروبها این عمل انجام شود . رطوبت و آبیاری را کنترل کنید و تهویه ی محیط را بهبود بخشید و اگر محیط زیاد گرم نباشد پشه ها از بین خواهند رفت .

۱۴۰۱-۱۲-۱۱ ۱۱:۳۳:۰۰

فاطمه باشی زرگرآبادی

سلام مجدد، من فاصله گلدون تا پنجره باتوجه به اینکه پنجره شمالی هست نور زیاد ولی نورخورشید نداره کم کردم، هرروز یکی از پنجره ها بازمیکنم تا تهویه صورت بگیره، جزیره درست کردم و دستگاه بخور برداستم، در حال حاضر گل باباآدم داره یک برگ باز میکنه اما دوتااز برگهای بزرگش آویز و کمی زرد شدن که من برای اینکه بیشتر آویز نشن اون دوتا برگ باربان بستم، آبیاری هم وقتی یک سوم گلدون خشک شد چهارلیوان آب جوشیده سرد دادم، میشه لطفا راهنمایی کنید با شل و آویزنشدن برگها چه کار و اقدامی انجام بدم، ممنونم

۱۴۰۱-۱۲-۱۶ ۰۱:۲۹:۲۹

کارشناس شماره ۱

برای مستحکم شدن برگها و ساقه میتوانید گیاه را با کود ‌پتاس و فسفر بالا و گاهی اوقات کود آهن تغذیه کنید . همچنین بهتر است محیط کمی خنک باشد.

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کلات آهن
۱۴۰۱-۱۲-۱۷ ۰۸:۲۳:۰۷

فاطمه باشی زرگرآبادی

مبشه لطفا طریقه مصرفشون بگید که در ماه به چه صورت باید این سه کود به گلدون بدم، ممنون

۱۴۰۱-۱۲-۱۷ ۱۰:۵۳:۲۰

کارشناس شماره ۱

طبق دستور روی بسته انجام بدید فقط با فاصله باشد یعنی دو کود را در یک روز به گیاه ندید حتما بافاصله ی دو هفته ای کوددهی را انجام دهید .

۱۴۰۱-۱۲-۱۹ ۰۰:۰۵:۳۷

فاطمه باشی زرگرآبادی

ببخشید باتوجه به اینکه گلدان در پشت پنجره شمالی قرارداره، نور زیاد ولی نور خورشید نیست نیاز به گذاشتن لامپ رشد گیاه برای نبود نور خورشید هست؟؟

۱۴۰۱-۱۲-۱۹ ۰۱:۲۸:۱۴

کارشناس شماره ۱

اگر نور به اندازه ای باشد که در روز لامپ روشن نمیکنید ، همین نور براش کافی هستش و نیازی به لامپ رشد نیست .

۱۴۰۱-۱۲-۲۰ ۰۰:۳۰:۳۳

فاطمه باشی زرگرآبادی

سلام مجدد هفته گذشته یک هزارپا کوچک اطراف گلدان دیدم سم دیازینون پودری تهیه کردم و سه قاشق چای خوری در یک ونیم لیتر آب حل کردم یک روز پس از آب دهی به گلدان، سم حل شده در یک و نیم لیتر آب به گلدان دادم، یک هزار پای کوچک دیر از ته گلدان خارج شد آیا پس از گذشت یک هفته نیاز به سمپاشی مجدد هست؟؟ دیگر اینکه پس از سمپاشی باید گیاه کوددهی کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

۱۴۰۲-۰۱-۱۴ ۲۱:۵۶:۱۲

کارشناس شماره ۱

خیر نیازی به سمپاشی نیست. سه هفته بعد از سمپاشی کوددهی را میتوانید انجام دهید .

۱۴۰۲-۰۱-۲۰ ۰۳:۵۷:۰۶

فاطمه باشی زرگرآبادی

سلام وقتتون بخیر من حدود دوماه پیش بخاطر هزارپا با دیازنون پودری گلدون باباآدم آبیاری کردم یک مرحله ودیگه هزارپایی دیده نشد و شما عرض کردید نیاز به سمپاشی مجدد نیست در حال حاضر هفته ای یکبار سنگهای جزیره زیرگلدان میشورم داخل سنگها یکی دوتا کرم خاکی بزرگ و چند کرم خاکی ریز هست یعنی هر هفته در سنگها هستند که از گلدان باباآدم خارج شدن، وقتی گلدون از گلخانه خریدم همونجا خاک و گلدونشو عوض کردن، ممنون میشم برای از بین بردن کرم خاکیها چکاری انجام بدم مجددا سم دیازنون پودری بدم و چقدر ویا....

۱۴۰۲-۰۲-۲۸ ۱۰:۲۲:۱۷

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر . کرم خاکی برای گیاه مشکلی ایجاد نمیکند و همچنین با منفذهایی که در خاک ایجاد میکنند باعث بهبود کیفیت خاک و تهویه ی مناسب در خاک میشوند و نیازی به از بین بردن آنها با سم نیست .

۱۴۰۲-۰۲-۲۹ ۱۴:۵۷:۰۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@