پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

علیرضا زارع

تعداد سوال: ۱۷

زاموفیلیا ویژه

تعداد بازدید ۳۶۹

من یک گل زاموفیلیا و فیلو دندرون و ادنیوم خریدم خاک برای هرکدوم چی استفاده کنم شرایط نگهداری از هرکدوم چیه

۱۴۰۱-۱۲-۱۰ ۱۶:۳۹:۰۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر برای زامیفولیا خاک سبک مثل پیتماس و پرلیت یا کوکوپیت و پرلیت به همراه خاکبرگ مناسب است . برای فیلودندرون خاک باید سبکتر باشد پس بهتره از خاکبرگ استفاده کنید. ادنیوم هم ترکیبی از خاک کاکتوس و کمی برگ و کمی زغال برایش مناسب است. کود پتاس و فسفر بالا برای ادنیوم و زامیفولیا مناسب است کود آهن هم هر ماه یکبار به زامیفولیا بدهید . فیلودندرون کود سه بیست برایش مناسب است. فیلودندرون نسبت‌ به زامیفولیا و ادنیوم به رطوبت بیشتری نیاز دارد . به هر سه گیاه زمانی آب بدید که خاک نسبتا خشک شده باشد. فیلودندرون به اسپری اب روی برگها در فصل گرم نیاز دارد . ادنیوم در بهار و تابستان به نور زیاد نیاز دارد و بهتر است چند ساعتی در روز مخصوصا صبح تا ظهر نور زیاد دریافت کند .

۱۴۰۱-۱۲-۱۱ ۱۱:۳۸:۱۸

علیرضا زارع

اون گلدان زاموفیلیا رو تازه خریدم وخواستم خاک و گلدون رو عوض کنم دوتا گلدونش کردم ولی لای خاکی که فروشنده توش کاشته که که برگ خشک خرد شده و پوست بادام زمینی هست لای اون پوست ها کرم بود توی پیاز کرم نبود ونرفته بود پیاز سوراخ نبود فقط لای اون برگ ها وپوست ها بودن ریشه ها رو تکوندم وهمه خاک هاش ریخت دیگه کرمی روی ریشه و پیاز نموند وخاک و گلدون رو عوض کردم حالا سم بدم یانه گل خراب نمیشه ریشه رو تکوندم

۱۴۰۱-۱۲-۱۱ ۱۶:۳۲:۴۲

علیرضا زارع

وقتی زامو فیلیا رو کاشتم تقریبا پیازش وسط یا یه کم پایین تر بود و ریشه هاش رفت پایین تر خوب کاشتم گل رو یا باید پایین تر میزاشتم به‌د پیاز سالم و سفید بود و ریشه ها خدا کنه کرم ها مشکلی پیش نیارن تو خاک جدید و گلدان جدید امکان کرم افتادن دوباره هست چون همرو تکوندم دستکاری کردم خراب نمیشه

۱۴۰۱-۱۲-۱۱ ۱۸:۰۹:۲۰

علیرضا زارع

الان هم هیومیک دارم هم فسفر بالا هم آمینو اسید کدوم رو اگه از نظر کرم مشکلی وجود نداره که بخوام سم بدم کدوم رو به عنوان ضد تنش به گل بدم

۱۴۰۱-۱۲-۱۱ ۱۸:۱۴:۴۷

کارشناس شماره ۱

برای کرم ، نیازی به سمپاشی نیست. اما هوا دادن ریشه و تکاندن خاک اطراف آن می تواند به ریشه گیاه آسیب بزند . چون تازه این کار را انجام دادید فعلا از هیچ نوع کود ی استفاده نکنید . گلدان را در جایگرم قرار بدید و آبیاری را در زمانی که خاک خشک هستش انجام دهید و به گیاه فرصت بدید تا ریشه های خودرا ترمیم کند . بعد از یکماه کوددهی را میتوانید شروع کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود مایع آهن protect nature کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۱-۱۲-۱۲ ۰۷:۱۹:۳۲

علیرضا زارع

پس الان که تازه عوض کردم وخاک خشکه فقط آب بدم

۱۴۰۱-۱۲-۱۲ ۱۱:۲۸:۴۹

کارشناس شماره ۱

بله .

۱۴۰۱-۱۲-۱۳ ۰۵:۲۶:۲۴

علیرضا زارع

ببخشید من یه کود 10 52 10ازتون گرفتم ریشه زا هست دیگه حالا میخوام قلمه برگ انجیری رو تو آب بذاذن بهش از اون کود بدم بهتره اصلا برگ انجیری رو تو خاک بذارم یا آب

۱۴۰۱-۱۲-۱۶ ۱۸:۵۰:۱۳

کارشناس شماره ۱

اگر قلمه ریشه ی هوایی دارد میتوانید مستقیما در خاک بکارید در غیر اینصورت قلمه را در آب قرار بدید و وقتی نوک ریشه زد به خاک منتقل کنید . نیازی به کود یا هورمون نیست .

۱۴۰۱-۱۲-۱۷ ۰۸:۱۹:۳۷

علیرضا زارع

ببخشید یه شاخه یا قلمه قاشقی دارم بذارم تو آب یا بذارم تو خاک

۱۴۰۱-۱۲-۱۹ ۱۳:۴۶:۴۵

کارشناس شماره ۱

هم در اب و هم در خاک ریشه دار میشه. بهتره بزارید تو آب بعد که نوک ریشه زد به خاک منتقل کنید

۱۴۰۱-۱۲-۲۰ ۰۰:۲۸:۵۲

علیرضا زارع

ببخشید من یه گل آگلونما سفید دارم 3یا 4 ماهه دارم گذاشتم تو خاک برگ ولی هنوز حتی یه برگ هم نداده یا یه برگ جدید درنیاورده

۱۴۰۱-۱۲-۲۲ ۰۰:۳۸:۰۳

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر آیا سایز گلدان بزرگ است ؟

۱۴۰۱-۱۲-۲۲ ۱۹:۲۵:۴۳

علیرضا زارع

ببخشید گل اسپاتی فیلوم گرفتم چه خاکی بذارم میخوام گلدون رو عوض کنم چه خاکی خوبه خاک برگ خوبه

۱۴۰۲-۰۱-۰۳ ۰۲:۱۷:۳۱

علیرضا زارع

ببخشید میشه بگید برای اسپاتی فیلوم چه خاکی خوبه

۱۴۰۲-۰۱-۰۵ ۱۶:۴۸:۵۲

کارشناس شماره ۱

بله خاک برگ سبک برای اسپاتی مناسب است .

۱۴۰۲-۰۱-۰۵ ۲۰:۰۶:۲۷

علیرضا زارع

ببخشید از روزی که اسپاتی فیلوم رو خریدم وبه خونه آوردم خاک رو عوض کردم و آب دادم ولی بی حاله یه کم چه کودی بدم اصلا کود لازمه شرایط نگهداری این گل سخته میشه درباره نگهداری کاملا راهنمایی کنید

۱۴۰۲-۰۱-۱۰ ۰۵:۲۹:۰۸

کارشناس شماره ۱

اسپاتی به دمای ۲۰ تا ۲۵ درجه نیاز دارد بیحالی میتواند بعلت افراط و تفریط در آبیاری و یا نوسانات دمایی و کمبود رطوبت و نور زیاد ، باشد .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20
۱۴۰۲-۰۱-۱۳ ۰۹:۱۱:۳۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@