پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نیلوفر محمدشاهی

تعداد سوال: ۱

تعویض گلدان پتوس ویژه

تعداد بازدید ۲۰۱

سلام وقت بخیر.من یه گلدون پتوس دارم که ابلق هست و با قیم خزه ای.این گلدون رو تابستون خریدم و رشد فوق العاده خوبی داشت تا حدود ۶ روز پیش که گلدونش رو عوض کردم گلدون خودش خیلی کوچیک و کم خاک شده بود ولی همچنان برگها بسیار سر حال و شاداب بودند و رشد فوق العاده ای داشتند.برای تعویض گلدون به گلخانه مراجعه کردم و گلخانه دار گلدون نسبتا بزرگی برای من انتخاب کرد،پرسیدم این گلدون بزرگ گیاه رو شوکه نمیکنه؟ایشون گفتند نه خیالتون راحت،گلدون انتخابی تقریبا سه یا چهار برابر گلدون قبلی هستش.تو این ۶ روز گیاه بشدت افت کرده،تا دیروز بشدت پژمرده و از دیروز تا الان تمام برگها دارن زرد میشن.واقعا ناراحتم چون خیلی دوستش داشتم.روز دوم بعد از تعویض گلدون به گیاه آب گامل دادم،چون از زهکشی گلخانه دار مطمین نبودم چندین سوراخ به کف گلدون اضافه کردم که مطمین شم آب اضافی خارج میشه،قارچ کش بهش دادم.خواهش میکنم راهنماییم کنید چکار کنم که گیاه نازنینم از دست نره و دوباره شاداب بشه.تصویر وضعیت امروزش رو براتون‌ ضمیمه کردم

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۱۲-۱۴ ۱۵:۳۲:۰۸

نیلوفر محمدشاهی

نکته بعدی اینکه یه قیم هم به قیم قبلی اضافه شده.تو این مدت هم خاک مرطوب نگه داشته شده

۱۴۰۱-۱۲-۱۴ ۱۵:۳۳:۴۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر . در زمان تعویض گلدان ، سایز گلدان باید یک یا دوسایز از گلدان قبلی بزرگتر باشد . از چه خاکی استفاده شده ؟ آیا در خاک کوکوپیت و پرلیت وجود دارد ؟ آیا بعد از تعویض گلدان گیاه سیراب شد؟

۱۴۰۱-۱۲-۱۵ ۰۷:۳۰:۴۵

نیلوفر محمدشاهی

بله موجوده در مورد آب دهی گلدون بعد از تعویض به توصیه گلخانه دار که گفتن خاک مرطوبه نیازی نیست بهش آب بدید،اب ندادم همون روز،ولی چون سرچ کردم و خوندم که باید بعد از تعویض گلدون گیاه سیراب بشه،سریعا گیاه رو پر آب کردم.ولی متاسفانه با تاخیر حدود ۲۴ ساعت.

۱۴۰۱-۱۲-۱۵ ۰۸:۰۵:۰۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

بله باید گیاه را بعد از تعویض گلدان سیراب کرد . وجود داشتن کوکوپیت در خاک برای گیاه پتوس مشکلاتی ایجاد میکند . بهتر است برای پتوس از خا‌برگ استفاده شود . برگهای زرد را جدا کنید . گلدان را در محیطی با تهویه ی مناسب و نور ملایم و ترجیحا کمی خنک قرار دهید . قیم خزه ای را مدام مرطوب نگه دارید . برای آبیاری ریشه ، اجازه بدید بین دو آبیاری خاک نسبتا خشک شده باشد و بعد به گیاه اب دهید .میتوانید برای تست خشکی ، از سیخ چوبی استفاده کنید . فعلا از هیچ نوع کودی استفاده نکنید .

۱۴۰۱-۱۲-۱۷ ۰۸:۱۳:۳۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@