پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه نجاری

تعداد سوال: ۱

پشه های سیاه دراسنا کامپکت ویژه

تعداد بازدید ۱۷۱

سلام وقت بخیر،من یه دراسنا کامپکت دارم که از روز خریدش برگ های پایینش همش خشک میشد،الان چند وقته پشه های سیاه هم دور گلدون هستن و حتی توی خونه هم پخش شدن، یه پیله موآ هم دارم که پشه ها سمت اون هم رفتن،ممنون میشم راهنماییم کنین چیکارش کنم

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۱۲-۲۰ ۱۰:۳۹:۴۴

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر چندروز یکبار بهش آب میدید؟ و زهکش زیر گلدونتون بازه؟

۱۴۰۱-۱۲-۲۱ ۱۹:۴۸:۱۷

فاطمه نجاری

هفته ای یک بار و بله ته گلدون سنگ گذاشتم و محل خروج بازه

۱۴۰۱-۱۲-۲۱ ۲۰:۱۴:۲۰

کارشناس شماره ۲

وجود پشه در گلدون نشونه دهنده رطوبت بالای خاک هست بین دو ابیاری اجازه بدید یک سوم خاک خشک بشه بعد ابیاری کنید و حتما سطح خاک و برگ و چک کنید حالت چسبناکی یا برجستگی خاصی مببینید؟

۱۴۰۱-۱۲-۲۲ ۱۹:۴۴:۱۳

فاطمه نجاری

حقیقتا من تا خاک گلدون تا چند سانت خشک نمیشد آب بهش نمیدادم، ولی این از روزی که آوردمش مریضه،الان پشه هاش شدیدا به گیاه پیله موآ هم سرایت کرده و عملا روی خاکش دارن جولان میدن! میشه لطفا راهنمایی کنین چی باید بزنم این آفت از بین بره

۱۴۰۱-۱۲-۲۲ ۱۹:۴۷:۴۱

کارشناس شماره ۲

بله براتوت لینک افتکش میزارم ولی،وقتی تا این حجم هست خاک هردو گلدون تعویض بشه بهتره میتونه از کیفیت بدخاک هم بوده باشه بگین خاکی از ترکیب کوکوپیت،پرلیت،پیت ماس و‌ورمی کمپوست بدن بهتون

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم سایپرمترین حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۱-۱۲-۲۳ ۱۴:۰۶:۰۱

فاطمه نجاری

خاکشون رو که عوض کنم مجدد از این سم ها بریزم؟ نحوه استفاده و دفعاتش رو هم بگین لطفا

۱۴۰۱-۱۲-۲۳ ۱۴:۱۱:۲۱

کارشناس شماره ۲

بله بعد از تعویض خاک هم سمپاشی کنید چون خاک اطراف ریشه رو نباید کامل جدا کنید و اولین ابیاری و با سم رقیق شده انجام بدید طبق دستور روی بسته رقیق سازی انجام بشه

۱۴۰۱-۱۲-۲۴ ۰۱:۱۳:۱۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@