پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سعیده روانشاد

تعداد سوال: ۳

بلور روی برگها و ساقه دیفن باخیا ویژه

تعداد بازدید ۱۴۲

سلام وقت بخیر. گلدون دیفن باخیای من قبلا حشره داشت که با راهنمایی شما برطرف شد و کاملا سرحال شده بود. الان ولی برگهای پایینش افتاده هستند و برگهای جدیدش باز نمیشن و همینجور مدتیه لوله موندن. برگهای بالا که از قبلا بودن همه زرد شدن که کندمشون. امروز روی ساقه و برگش یه چیزایی مثل بلور نازک دیدم. اینا قارچ هستند؟ میشه لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم براش؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۱۲-۲۳ ۱۲:۴۱:۳۸

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر حالت چسبنده هم دارن؟ پشت برگ به خصوص قسمت اتصال برگ به ساقه ببینید برجستگی سفید رنگ هم میبینید؟

۱۴۰۱-۱۲-۲۳ ۱۴:۰۳:۴۹

سعیده روانشاد

بله کمی چسبناک هستش این ماده. نه برجستگی سفید نمیبینم. اما روی بعضی از برگها حتی برگای جوون که کامل هم رشد نکردن لکهایی هست که تصویرشو ضمیمه کردم.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۱۲-۲۳ ۱۴:۱۱:۰۵

کارشناس شماره ۲

این لکه ها رو طی دو روز چک کنید ببینید بزرک میشه؟ اگه بزرگ شد یا تعدادش بیشتر شد نیاز به باکتری کش هم داره اما دلیل اون حالت چسبناک تغذیه افت هست که برای کنترلش لازمه دوبار به فاصله ۹ روز قارچکش سطح برگ اسپری کنید و ۲ هفته بعد از اخرین سم پاشی تقویت گیاه و شروع کنید براتون لینک افتکش و تقویتی و میزارم اگه سوالی بود بفرماییذ

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور) کود ارگانیک جلبک دریایی کود شیمیایی آمینه اسید
۱۴۰۱-۱۲-۲۴ ۰۱:۱۱:۴۶

سعیده روانشاد

ممنونم حتما انجام میدم. اما این لینکی که گذاشتید برای حشره کش، اتمام موجودی شده. حشره کش دیگه ای موجود هست که بتونم استفاده کنم یا باید حتما همینو تهیه کنم؟

۱۴۰۱-۱۲-۲۴ ۱۱:۵۱:۳۱

کارشناس شماره ۲

بله براتون لینک جایگزین میزارم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
آفت کش ارگانیک (مخصوص آبیاری)
۱۴۰۱-۱۲-۲۵ ۱۹:۴۰:۵۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@