پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

الهه

تعداد سوال: ۱

عضویت: ۱۲-۰۹-۱۳۹۹

بی حال شدن برگهای بنسای ویژه

تعداد بازدید ۲۴۱

سلام وقت بخیر. چند سالی هست بنسای دارم و خیلی خوب رشد می‌کنه تا حدی که هر سال برگهاش و کوتاه میکنم،اخرین بار تابستون این کارو کردم و خوب بود خوب هم برگ در آورد ولی دو روزه بعد آبیاری برگها بیحال شدن و خشک میشن.لطفا راهنمایی کنید

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۱۲-۲۴ ۱۳:۰۰:۱۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

عضویت: ۳۱-۰۳-۱۳۹۹

سلام وقت بخیر باید بین دو آبیاری اجازه بدید خاک نسبتاخشک شود . اگر محیط نوسان دما داشته باشد و یا زهکش گلدان بسته شده باشد یا محیط خشک و گرم باشد و آبیاری با آب سرد (آبی که هم دمای محیط نباشد) انجام شود میتواند برای گیاه چنین مشکلی را ایجاد کند . کمی سطح خاک را با سیخ چوبی زیر رو کنید . اگر در این مدت گلدان و یا خاک تعویض نشده الان زمان مناسبی برای اینکار است فقط مراقب باشید خاک از ریشه جدا نشود . در حین تعویض خاک میتوانید زهکش گلدان را چک کنید . از آب بدون املاح و همدمای محیط ، برای آبیاری استفاده کنید .اگر املاح در سطح خاک رسوب کرده ، لایه ی سطح خاک را برداشته و خاک تازه جایگزین کنید .

۱۴۰۱-۱۲-۲۵ ۰۲:۰۸:۲۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@