پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

امين آيين

تعداد سوال: ۱

جدا شدن پوست يوكا ویژه

تعداد بازدید ۸۱

سلام،من يه يوكا داشتم كه خيلي بلند شده بود،از تنه برش زدم و قلمه زدم كه قلمه ها جوونه زدن،اما تنه اصلي بعد از گذشت يك ماه و نيم جوونه نزد،با اين كه خاكش رو هم عوض كردم(البته بعد از برش زدن جاش رو هم عوض كردم)،يه جا خوندم كه براي اين كه تنه جوونه بزنه، چند تا خراش روش بندازيم بهتره،منم همين كار رو كردم اما متوجه شدم پوست اصلي از تنه فاصله گرفته و به راحتي با دست كنده ميشه،آيا اين كه پوستش كنده ميشه مشكلي براي گياه به وجود مياره،اگه به وجود مياره چطور ميشه درمانش كرد،الان يه هفته اي هست كه خراش انداختم روي تنه،و اين كه براي اين كه تنه اصلي هم جوونه بزنه چيكار بايد بكنم،خاكش رو هم همون روز همراه برش زدن عوض كردم كه بعد از چند روز متوجه شدم گلدون زه كشي مناسبي نداره و آب اضافي ازش خارج نميشه كه مجدد خاكش رو با خاك و كمي كود حيواني عوض كردم و گلدون رو هم درست كردم،ممنون ميشم براي مشكل پوستش و جوونه نزدنش راهنماييم كنين

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۱۲-۲۹ ۰۸:۲۴:۳۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر یک قسمت از بالای تنه را بصورت مورب بردارید و ببینید گیاه بافت زنده و سالم دارد یا خیر ؟

۱۴۰۱-۱۲-۲۹ ۱۷:۱۴:۰۳

امين آيين

انگار كلا بافت تنه هم نرم شده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۱۲-۲۹ ۱۷:۳۲:۰۵

امين آيين

وقتي قسمت بريده شده رو چك كردم،قسمتهاي داخلي ،بافت مرطوبي داره و انگار بافتش زندست هنوز آيا دوباره نياز هست روي قسمت بريده شده رو چسب چوب بزنم؟

۱۴۰۱-۱۲-۲۹ ۱۷:۳۹:۲۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

متاسفانه گیاه پوک شده . برش را به همین منوال ادامه بدید شاید به بافت سالم برسید . برای پوشاندن محل زخم از چسب پیوند یا زغال پودر شده استفاده کنید

۱۴۰۲-۰۱-۰۵ ۲۰:۰۹:۱۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@