پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

س رضازاده

تعداد سوال: ۲

بن سای ویژه

تعداد بازدید ۲۵۰

سلام من دو ماه پیش یک گلدون بن سای جنسینگ هدیه گرفتم که فروشنده گلدونش رو عوض کرده بود و سوراخ زهکشی رو با یک تکه کاشی پوشانده بود بعد از مدتی که دیدم برگاش زرد شده و میریزه از گلدون آوردم بیرون دیدم که یکی از پایه ها پوسیده و له شده و ریشه های مویی هم سیاه شده هرچه قدر میتونستم جدا کردم و قارچ کش کاربندازیم زدم وخاکش رو با خاکبرک و کمی کود دامی مخلوط کردم و چندتا سوراخ به گلدونش اظافه کردم بعد برای چند دقیقه توی تشت پر از محلول کاربندازیم گذاشتم ولی هنوز برگاش میریزه حتی اونایی که سبزه دیگه نمیدونم براش چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۱-۰۳ ۲۲:۲۴:۰۱

س رضازاده

پایین این قسمت که توی عکس میبینید پوسیده بود با چاقوی تیز بریدم ولی پوسیدگی به داخل اون نفوذکرده بود

۱۴۰۲-۰۱-۰۳ ۲۲:۲۹:۳۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر آیا خا‌ک گلدان کوکوپیت و پرلیت دارد ؟

۱۴۰۲-۰۱-۰۳ ۲۳:۱۶:۵۹

س رضازاده

بله داره و خودم هم خاک برگ بهش اضافه کردم

۱۴۰۲-۰۱-۰۴ ۰۲:۰۷:۵۱

س رضازاده

یک گلدون فیلودندرون برکین هم خریدم که رشدش خوبه الان سه تا برگ جدید داره ولی از غلاف که بیرون میاد چروک میمونه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۱-۰۴ ۱۴:۳۸:۱۴

کارشناس شماره ۱

خاک بونسای را تعویض و از خاکی که حاوی کوکوپیت و پرلیت نباشد استفاده کنید . آبیاری را در زمانی که خاک نسبتا خشک است انجام دهید

۱۴۰۲-۰۱-۰۵ ۲۰:۰۳:۴۴

کارشناس شماره ۱

فیلودندرون را با سم حشره کش سمپاشی نمایید . سمپاشی را در داخل منزل و در معرض نور زیاد، انجام ندهید . دوبار سمپاشی با فاصله ی دو هفته ‌کافی است .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon) سم مالاتیون (Malathion) سم حشره کش
۱۴۰۲-۰۱-۰۵ ۲۰:۰۵:۲۶

س رضازاده

سلام داخل گلدون هیچ حشره ای ندیدم ..ْ! از چه سمی استفاده کنم الان کاربندازیم و سم استامی پراید در منزل دارم از کدوم میتونم استفاده کنم

۱۴۰۲-۰۱-۰۵ ۲۰:۴۵:۵۸

کارشناس شماره ۱

استامی پراید .

۱۴۰۲-۰۱-۱۳ ۰۹:۱۵:۴۹

س رضازاده

چه مقدار باید در آب حل کنم؟؟

۱۴۰۲-۰۱-۱۳ ۱۴:۰۹:۵۲

س رضازاده

ببخشید یه گلدون آنتوریوم هم دارم هر از مدتی گل و برگ میده ولی یا اصلا باز نمیشه و خشک میشه یا برگاش خیلی ضعیفه کود36 12 12هم چند بار بهش دادم گلدونش هم خیلی کوچک هست خاکش هم ترکیب پرلیت و کوکوپیت و خاکبرگ و مقدار خیلی کم هم کود دامی استفاده کردم الان میترسم باز بهش کود بدم خراب بشه ممنون میشم در این مورد هم راهنمایی کنید

۱۴۰۲-۰۱-۱۳ ۱۴:۱۵:۵۷

کارشناس شماره ۱

سم را طبق دستوری که روی بسته بندی درج شده مصرف کنید

۱۴۰۲-۰۱-۱۳ ۲۳:۰۲:۵۶

کارشناس شماره ۱

سم را طبق دستوری که روی بسته بندی درج شده مصرف کنید

۱۴۰۲-۰۱-۱۳ ۲۳:۰۳:۴۳

س رضازاده

سلام ببخشید بن سای رو دوباره از گلدون بیرون آوردم و بررسی کردم یکی از پایه ها که پوسیده شده بود کاملا حشک شده بود مجبور شدم ببرمش چون داشت پیشروی میکرد بعد چند دقیقه توی چارقکش کاربندازیم گذاشتم الان بقیه گل رو خراب نمیکنه؟؟خیلی ناراحتم براش ?

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۱-۱۴ ۲۱:۵۷:۵۰

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر اگر گیاه در حال برگزایی باشد موردی نیست . اگر از کود استفاده میکنید کوددهی را با فاصله ی بیشتر انجام دهید . و از کودهای مختلف با فاصله ی کم استفاده نکنید . آبیاری حتما با تست خشکی خاک انجام شود

۱۴۰۲-۰۱-۲۰ ۰۴:۰۵:۵۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@