پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهسا حسین نژاد

تعداد سوال: ۱

گیاه بامبو ویژه

تعداد بازدید ۸۸

سلام،وقت بخیر،من ۳ شاخه بامبو داره که درون آب هست،هر چند وقت آبشم عوض می کنم و تقویتی می ریزم،نور خیلی زیاد هم نداره،کنارش یه آباژور هست،یه مدت بود که نوک برگ ها قهوه ای و خشک میشد،از کسی که تقویتی خریدم،گفت باید ریشه های بامبو کمی هرس بشه چون بهم گره خورده هوا نمی رسه،اما بعد از چند روز متوجه شدم که روی بعضی برگ ها ،شکاف و خط زرد رنگ ایجاد شده،دلیلش چیه؟میشه راهنمایی کنید که باید چیکار کنم برای خشک شدن و قهوه ای شدن نوک برگ ها و شکاف روی برگ که بیشتر نشه؟؟؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۱-۰۴ ۱۴:۵۹:۳۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر .نوسانات ناگهانی دما ، دمای :یاد محیط ، قرار داشتن گلدان در محیطی بدون تهویه و ... میتواند باعث زرد و خشک شدن نوک برگها شود . گلدان را در محیطی خنکتر و با تهویه ی بهتر قرار بدید. قطره ی تقویتی را فعلا تا یک ماه استفاده نکنید. آب گلدان را زود به زود تعویض کنید حداکثر هفته ای یکبار اب تعویض و داخل گلدان ‌کاملا شسته و تمیز شود . یک الی دو تکه زغال در آب گلدان قرار دهید . اگر آثار لزج بودن روی ریشه یا ساقه یا داخل ظرف ، ایجاد شده حتما با شست و شو ، این اثر را پاک کنید .

۱۴۰۲-۰۱-۰۵ ۱۹:۵۸:۵۶

مهسا حسین نژاد

تعداد سوال: ۱

سلام وقت بخیر،در حال حاضر گیاه من بیشتر ریششو از دست داده و بریده شده و شوک ناگهانی به گیاه و ساقه و برگ ها وارد شده متاسفانه،برای شکاف روی برگ ها چه راه حلی دارید و اینکه ریشه ها سریع تر رشد کنند؟؟؟

۱۴۰۲-۰۱-۰۸ ۲۳:۰۶:۱۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

اگر اوند گیاه سالم باشه و تغییر رنگ نداده باشه دوباره ریشه زایی انجام شده و جای نگرانی نیست. شکاف روی برگهای گیاه ترمیم نمیشوند .اگر برگهای تازه روییده هم با شکاف باز میشوند میتواند بعلت نوسانات دمایی یا شوک ناشی از از بین رفتن ریشه باشد که به مرور این آسیب ، برطرف میشود

۱۴۰۲-۰۱-۱۳ ۰۹:۵۸:۳۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@