پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

Mahdis Rahimi

تعداد سوال: ۱

سلام وقت بخیر ویژه

تعداد بازدید ۱۳۳

یک ماهی هست که گیاه فیکوس التیسیما خرید کردم به تازگی روی یکی از برگاش خط خط قهوه ای افتاده و کل برگ به مرور داره زرد میشه و متاسفانه یکی از برگاش به همین دلیل افتاد میشه لطفا راهنمایی کنید

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۱-۰۴ ۲۱:۵۹:۴۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر نحوه ی آبیاری به چه صورت است؟

۱۴۰۲-۰۱-۰۵ ۱۹:۵۹:۵۰

Mahdis Rahimi

سلام وقت شما هم بخیر روزی دو بار در هفته

۱۴۰۲-۰۱-۰۵ ۲۰:۰۵:۰۱

کارشناس شماره ۱

مدتی به این طریق از گیاه نگهداری کنید . گلدان را در محیطی نسبتا پرنور ( نور غیرمستقیم زیاد ) و با تهویه ی خوب قرار دهید . بین دو آبیاری اجازه بدید خاک نسبتا خشک شود و بعد گیاه را سیراب کنید . از اواخر اردیبهشت ماهی یکبار به گیاه کود کلات آهن و پاییز کوددهی را قطع کنید . اب اضافی در زیرگلدانی را همیشه خالی کنید. اگر محیط نگهداری خشک است برای گیاه جزیره بسازید . حتما به گیاه چند ساعت در روز هوای تازه برسانید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کلات آهن
۱۴۰۲-۰۱-۰۵ ۲۰:۱۶:۵۳

Mahdis Rahimi

ممنونم از راهنماییتون، زمانی که گل رو خرید کردم یک هفته بعد گلدون و خاکش رو عوض کردم به نظرشما نیازی به عوض شدن دوباره خاک و گلدون هست؟

۱۴۰۲-۰۱-۰۵ ۲۰:۲۴:۳۹

Mahdis Rahimi

و اینکه منظورتون از ساختن جزیره چیه؟

۱۴۰۲-۰۱-۰۵ ۲۰:۲۶:۰۹

کارشناس شماره ۱

اگر خاک نامناسب باشد ، گیاه آسیب بیشتری میبیند . برای ساخت جزیره ، زیرگلدانی را پر از سنگریزه کنید و در ان اب بریزید ، به اندازه ای که اب زیر سنگریزه ها قرار بگیرد و گلدان را روی سنگریزه قرار بدید اینگونه رطوبت گیاه بصورت یکنواخت تامین میشود .

۱۴۰۲-۰۱-۰۹ ۰۲:۴۵:۴۵

Mahdis Rahimi

سلام وقت بخیر، هنگام آبیاری گلدون متوجه شدم که آب اضافی از زیر گلدون خارج نمیشه دوباره که آبیاری رو بیشتر کردم یعنی دو لیوان آب دادم،دیدم اب اضافی خارج میشه،ممکن افتادن برگ‌ها به همین دلیل باشه که سیراب نمیشده؟

۱۴۰۲-۰۱-۰۹ ۱۴:۱۲:۵۶

کارشناس شماره ۱

بله هم افراط و هم تفریط در آبیاری میتواند باعث ریزش برگها شود

۱۴۰۲-۰۱-۱۳ ۰۹:۵۹:۵۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@