پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

Mahsa

تعداد سوال: ۱

سیاه شدن برگ ها و ساقه شفلرا ویژه

تعداد بازدید ۲۰۶

سلام من یک گلدون شفلرا دو سه ماه پیش خریداری کردم و اوایل خوب بود حتی برگ جدید هم داد. بعد از مدتی از قسمت پایین برگ هاش اول پژمرده میشدن و بعد هم کم کم قهوه ای میشدن و میریختن که فکر میکنم به خاطر ابیاری زیاد بوده ولی با ابیاری کم هم وضعیت بهتر نشد. گلدونش رو بزرگتر کردم ولی باز هم بهتر نشده. الان دوتا برگ سالم بالای گیاه باقی مونده و ساقه هم شروع به سیاه شدن کرده. آیا با قارچ کش درست میشه یا همون برگ های سالمش رو قلمه بزنم؟ و اگر نیاز به قلمه زدن هست میشه راهنمایی کنید که از کجا باید قطع بشه. عکسش هم میذارم.

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۱-۰۸ ۱۸:۰۱:۴۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

خاک و سایز گلدان مناسب نیست . اگر ساقه از پایین در حال سیاه شدن است بهتر است از قسمت سبز گیاه قلمه بگیرید و در آب یا خاک ریشه دار کنید . قلمه باید کاملا سبز و بدون لکه و آسیب باشد . از خاکی با بافت متوسط استفاده کنید . اگر هوای شهرتان ملایم است میتوانید گیاه را در تراس و در محیطی نیمسایه قرار دهید . برای آبیاری اجازه بدید خاک نسبتا خشک شده و بعد گیاه را آبیاری کنید.

۱۴۰۲-۰۱-۰۹ ۰۱:۵۵:۱۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

خاک و سایز گلدان مناسب نیست . اگر ساقه از پایین در حال سیاه شدن است بهتر است از قسمت سبز گیاه قلمه بگیرید و در آب یا خاک ریشه دار کنید . قلمه باید کاملا سبز و بدون لکه و آسیب باشد . از خاکی با بافت متوسط استفاده کنید . اگر هوای شهرتان ملایم است میتوانید گیاه را در تراس و در محیطی نیمسایه قرار دهید . برای آبیاری اجازه بدید خاک نسبتا خشک شده و بعد گیاه را آبیاری کنید.

۱۴۰۲-۰۱-۰۹ ۰۱:۵۵:۱۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@