پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

homa effat

تعداد سوال: ۱

درخت بنجامین ویژه

تعداد بازدید ۸۶

سلام. من یک درخت بزرگ بنجامین دارم. حدود ۱۸۰ cm ولی برگهایش میریزه. تقریبا نصف برگهایش ریخته. هر روز تقریبا. هفت هشت تا از برگهایش میریزه. میخواستم بدونم. دلیلش چی میتونه باشه ممنون از پاسختون

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۱-۰۹ ۱۴:۵۳:۴۱

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر فاصلش با نور چقدر هست؟ چند وقته تعویض خاک و گلدون نشده؟

۱۴۰۲-۰۱-۱۰ ۰۶:۳۱:۳۹

homa effat

تعداد سوال: ۱

سلام من تقریبا ۴ ماه پیش خریدم. همون توی گلخانه خاکش رو عوض کردن فاصله اش از پنجره زیاده ولی نورگیری خانه خیلی خوبه و آفتاب بهش می خوره من یک درخت بابا آدم هم همزمان خریده بودم که اون هم خیلی زود خشک شد وقت از خاک در اوردنش. دیدم تمام خاک زیر گیاه پر از کرم های بزرگ و هزار پا است احتمال میدم چون در یک گلخونه خاکشان عوض شده شاید خاک این هم آلوده باشه . شما چه نظری دارید. به نظر شما خاکش رو عوص کنم در این صورت از کجا می تونم خاک مرغوب و مطمئن پیدا کنم. خاکهایی هست که به هم نمی چسبند و کیفیت خوبی دارند ولی نمی دونم از کجا میشه تهیه کرد یک سوال دیگه. چه مدت یک بار باید بهش آب بدهم ؟ ممنون از جوابتون

۱۴۰۲-۰۱-۱۰ ۱۳:۰۷:۳۷

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

بله اگر خاک الوده باشه گیاه در مدت زمان کوتاهی از دست میره بهتره خاکشو تعویض کنید هرجا که خواستید ببرید بگید این ترکیب خاک و میخواین کوکوپیت،پرلیت، پیت ماس و ورمی کمپوست این خاک مرغوب هست و بعد از تعویض خاک یا گلدون همیشه اولین ابیاری با قارچک انجام بشه که احتمال الودگی به حداقل برسه

۱۴۰۲-۰۱-۱۲ ۰۱:۳۶:۰۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@