پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

صبا افشار نیکو

تعداد سوال: ۱

پژمردگی گیاه فیلکوس ویژه

تعداد بازدید ۱۸۵

سلام  من گیاه فیلکوس خریدم خیلی سرحال و خوب بود گلدونش رو عوض کردم برگاش کم کم روبه پایین افتادن و شل شدن چی کار باید بکنم؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۱-۱۱ ۱۴:۳۰:۴۷

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر زمان تعویض گلدون ریشه اسیب ندید؟ چند روز از تعویض گلدون میگذره؟

۱۴۰۲-۰۱-۱۲ ۰۱:۳۲:۰۶

صبا افشار نیکو

حدود ۳هفته میگذره از تعویض گلدان من گیاه رو با خاکی‌که دور ریشه بود در گلدان قبلی‌منتقل کردم به این گلدان و سریع با کود اطرافش رو پر کردم فک نمیکنم اسیب دیده باشه

۱۴۰۲-۰۱-۱۲ ۱۰:۵۷:۰۸

کارشناس شماره ۲

اگر برگ های گیاه بعد از حدود دوهفته حالت اویزون داشته باشه میتونه نشون دهنده سنگینی خاک یا اسیب به ریشه باشه برای بررسی این مورد گیاهتون رو با گلدون حدود یک تا دوساع داخل یک تشت اب قرار بدید اگر برگ ها تغییر حالتی نداشتند لازمه ریشه چک بشه و حتما بررسی کنید زهکش گلدون باز هست؟ بعد از هر ابیاری اب اضافی از گلدون خارج میشه؟ و بین دو ابیاری هم اجازه بدید یک سوم خاک خشک بشه بعد ابیاری کنید این موارد و چک کنید تغییرات و از همین تاپیک اطلاع بدید

۱۴۰۲-۰۱-۱۳ ۲۱:۰۸:۱۴

صبا افشار نیکو

بعد از اب یاری اب خارج میشه از زیر گلدون من گلدون رو دوساعت در تشت اب قرار دادم اما اتفاقی نیفتاد و برگ ها به همان حالت هستن.

۱۴۰۲-۰۱-۱۵ ۱۳:۵۰:۵۰

کارشناس شماره ۲

با توجه به این حالت لازمه ریشه بررسی بشه ۴۸ ساعت بعد از ابیاری اروم گیاه رو بیرون بیارید و سلامت ریشه رو بررسی کنید اگر نرم و لهیده بود لازمه جدا بشه قسمت باقیمانده حدود ۱۵ دقیقه در قارچکش بمونه و در خاک جدید کاشته بشه و بعد از کاشت اولین ابیاری با قارچکش باشه خاک اطراف ریشه کمی سنگینتر و دور این خاک سبکتر باشه برای سنگین ترشدن مقدار رس یا پیت ماس بیشتر میشه

۱۴۰۲-۰۱-۱۵ ۲۲:۴۰:۵۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@